Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Skaidra nauda

Ar likumu garantēs skaidras naudas pieejamību

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Kredītiestāžu likumā, kuru mērķis ir nodrošināt skaidrās naudas pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā, nosakot minimālās prasības pakalpojumam, kura rezultātā kredītiestādes klientam ir iespējams izņemt skaidro naudu no maksājumu konta kredītiestādē.

Austrālija vairs neemitēs banknotes ar monarha attēlu

Austrālija ceturtdien paziņoja, ka turpmāk neemitēs banknotes ar britu monarha attēlu, nomainot mirušās karalienes Elizabetes II attēlu uz piecdolāru banknotes ar aborigēnu kultūrai veltītu motīvu.

FOTO: VID muitas amatpersonas liedz pārvietot pāri robežai nedeklarētu skaidru naudu vairāk nekā 195 000 eiro apmērā

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa divus pārkāpumus saistībā ar skaidras naudas pārvietošanu. Vienā gadījumā robežas šķērsotājs nedeklarējot ieveda skaidru naudu vairāk nekā 50 400 eiro apmērā, otrā gadījumā personas mēģināja izvest no Eiropas Savienības (ES) 144 610 eiro.

Vai skaidras naudas norēķini var būt pamats mantas konfiskācijai?

Pēdējos gados Latvijā pieņemtie normatīvie akti aizvien vairāk ierobežo skaidras naudas darījumus – personām (tai skaitā, fiziskām personām – kopš 2017.gada 1.janvāra) ir aizliegts veikt skaidras naudas darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 euro, bet kopš 2019.gada 1.maija nav atļauts veikt skaidrā naudā nekustamo īpašumu atsavināšanas darījumus. [1]

Skaidras naudas lietošana lēnām samazinās

Bezskaidrās un skaidrās naudas attiecība Latvijā šā gada vasaras beigās bija 71% pret 29%, rāda pētījums Maksājumu radars. To veido Latvijas Banka, un šajā pētījumā ir apkopota jaunākā informācija par Latvijas sabiedrības naudas lietošanas paradumiem, izmantojot tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātus.

Baltkrievijas pilsonis mēģinājis Latvijā ievest lielu naudas summu, kas paslēpta personīgajās mantās

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa kāda robežas šķērsotāja mēģinājumu nedeklarējot ievest Latvijā skaidru naudu 35 213 eiro apmērā. Nedeklarētā skaidrā nauda bija paslēpta transportlīdzekļa vadītāja personīgajās mantās, un to palīdzēja atrast muitas darba suns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide