Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Taksometri

Sperts solis tuvāk taksometru nozares sakārtošanai

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 9.aprīlī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas paredz noteikt ierobežojumu sniegt taksometru pakalpojumus publiskiem mērķiem starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūras objektos – autoostās, dzelzceļa stacijās, lidostās, ostās, informē Saeima.

Ar taksometru no lidostas – nepārmaksājot un bez stresa

Problēmas ar taksometru nozari Latvijā milzušas jau kādu laiku. Valdībā otrdien plāno skatīt Satiksmes ministrijas (SM) grozījumus Autopārvadājumu likumā, ar kuriem cer rast risinājumu taksometru nozares sakārtošanai Latvijā. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) publiskajā telpā taksometru darbošanos pie lidostas salīdzinājis ar deviņdesmito gadu gangsteru biznesu un cer, ka grozījumi likumā tiks pieņemti līdz 1. maijam. Izmaiņas trīs lasījumos gan vēl būs jāapstiprina Saeimā.

SM rosina uz taksometriem norādīt maksimālo maksu par desmit kilometriem

Turpmāk uz taksometriem varētu norādīt maksimālo maksu par desmit kilometru braucienu, paredz saskaņošanas stadijā esošie Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie grozījumi noteikumos "Prasības plānošanas reģiona un republikas pilsētas speciālās atļaujas (licences) saņemšanai un kārtība, kādā veicami pasažieru komercpārvadājumi ar taksometru".

VID un RPP reidos konstatē nozīmīgus pārkāpumus taksometros

Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Rīgas Pašvaldības policija (RPP), turpinot veikt kopīgus reidus taksometru nozarē, atklāj arvien smagākus likumpārkāpumus, portālam Diena.lv pavēstīja VID pārstāve Aļona Zandere, norādot, ka nesen atklāts taksometrs šoferis, kurš ir izsludināts meklēšanā.

Taksometru nozarē arvien mazāk sagrozītu skaitītāju un sadurtu riepu

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Rīgas pašvaldības policijas (RPP) kopīgi veiktajā reidā, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus, 48 kontrolbraucienos tika atklāts 81 pārkāpums, tostarp pat pasažieru pārvadāšana taksometrā, kura vadītājam nav derīgas autovadītāja apliecības. Taksometru nozares pārstāvji par atklātajiem pārkāpumiem neslēpj savu pārsteigumu, bet kontrolējošās iestādes norāda, ka situācija gadu laikā ir uzlabojusies.

Reidā atklāj, ka daļa taksistu brauc bez derīgas autovadītāja apliecības

Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Rīgas pašvaldības policija (RPP) veikuši kopīgu reidu, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus. Kopā 48 kontrolbraucienos konstatēts 81 pārkāpums, tostarp pieķerti vadītāji, kas klientus pārvadā, kaut pašiem nav derīgas autovadītāja apliecības, portālu Diena.lv informēja VID.

Par kopbraukšanas regulējumu vēl lauzīs šķēpus

Šā gada 1. martā paredzēts stāties spēkā Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātajiem noteikumiem, kas regulētu Autopārvadātāju likumu. Taksometru pakalpojumu nozarē strādājošo vidū tas raisa karstas diskusijas - privātos pasažieru pārvadātājus noteikumi neapmierina, izskanējuši arī brīdinājumi no lietotnes Taxify pārstāvju puses par aiziešanu no Latvijas tirgus, savukārt reģistrētie taksometru pakalpojumu sniedzēji uzskata, ka noteikumi viņu darbību neiespaidošot, un kritiski skatās privāto pārvadātāju virzienā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide