Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tiesnesis

Magoņa lietas tiesnesis saņēmis rājienu un negatīvu novērtējumu

Tiesnešu disciplinārkolēģija ir piemērojusi disciplinārsodu - rājienu - Vidzemes rajona tiesas tiesnesim Kārlim Jansonam, kurš sodīts par "ex parte" sarunām jeb sarunām bez abu pušu dalības, kā arī pavasarī Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija par viņu sniegusi negatīvu novērtējumu, lasāms disciplinārkolēģijas lēmumā.

AT tiesnesis: Atbildības uzņemšanās Latvijā nav sevišķi izplatīta

Tiesu vara pilsoņu dzīvi ietekmē varbūt krietni vairāk nekā kāds bieži intervēts politiķis. No šī viedokļa ļoti svarīgi, lai tiesu sistēmas analīzi - vajadzības gadījumā arī kritisku - veiktu ne tikai arvien izteikties kāri personāži vai kāds, balstoties savā subjektīvajā pieredzē, bet paši sistēmā strādājošie.

Dienvidāfrikā futbola tiesnesim piespriests četru gadu cietumsods

Dienvidāfrikā futbola tiesnesim piespriests četru gadu cietumsods par spēļu rezultātu ietekmēšanu zemākās līgas izslēgšanas spēlēs.Dienvidāfrikas Futbola asociācija vēsta, ka tiesnesim divi gadi cietumā piespriesti par korupciju, bet vēl divi par nepatiesas liecības sniegšanu.Pērn trīs gadu cietumsodu saņēma bijušais Dienvidāfrikas izlases trenera asistents Fils Setšedi, kurš mēģināja uzpirkt tiesnesi ar 2000 randiem (144 eiro), taču tiesnesis izrādījās maskējies policists.

Par goda un cieņas aizskārumu ar Augstāko tiesu tiesājas kādreizējais tiesnesis

Kādreizējais tiesnesis Māris Mednis vērsies tiesā pret Augstāko tiesu (AT) par viņa goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar to, ka AT savā mājaslapas ziņā viņu bija nosaukusi par "bijušo" Administratīvās rajona tiesas tiesnesi.Prasītājs tiesai lūdzis AT mājaslapā publiski pieejamo ziņu, ka disciplinārtiesā izskatīta "bijušā" Administratīvās rajona tiesas tiesneša Medņa sūdzība, atzīt par prettiesisku un nepatiesu daļā, kurā prasītājs nosaukts par "bijušo" tiesnesi.

Bijušo tiesnesi Strazdu prasa sodīt ar piecu gadu cietumsodu

Tiesas debatēs prokurors lūdzis bijušo tiesnesi Ziedoni Strazdu sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz pieciem gadiem un konfiscējot mantu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.Savukārt attiecībā uz no amata atstādināto tiesnesi Skaidrīti Buividi valsts apsūdzības uzturētājs uzskatījis lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu par pamatotu un likumīgu.

Ukrainā nogalināts tiesnesis, kurš lēma par vairāku protestētāju arestēšanu

Ukrainā nogalināts tiesnesis Oleksandrs Ļobodenko, kurš vairākiem protestētājiem bija noteicis mājas arestu, trešdien paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrija.34 gadus veco tiesnesi divi pagaidām neidentificēti uzbrucēji otrdienas vakarā nogalināja Kremenčukas pilsētā Ukrainas vidienē.Ļobodenko "nesen bija izskatījis vairāku cilvēku lietas, kuri bija piedalījušies protesta akcijās" un kuriem bija izvirzītas apsūdzības par "sabiedrisko ēku okupēšanu", teikts ministrijas paziņojumā.

KNAB aicina sākt kriminālvajāšanu pret bijušajiem tiesnešiem Strazdu un Buividi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Ģenerālprokuratūrai saistībā ar fiktīvu darbinieku nodarbināšanu saukt pie kriminālatbildības no tiesneša amata atcelto Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi Ziedoni Strazdu un atstādināto Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Skaidrīti Buividi.

papildināts (11:17) - Atsādinātais tiesnesis Strazds, iespējams, piesavinājies 7000 latu

Nu jau atceltais Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs Ziedonis Strazds, iespējams, tiesā fiktīvi nodarbinājis vismaz četrus cilvēkus un laikā no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 6. jūlijam piesavinājies ne mazāk kā 7036,58 latus, rakstīts Saeimas mājaslapā publicētajā Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumā. Tāpat tiesnesim tiek pārmests, ka viņš nav ievērojis tiesā pastāvošo lietu sadales mehānismu, lai savā tiesvedībā iegūtu kādu konkrētu krimināllietu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide