Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Venēcijas biennāle

Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē apmeklējuši vairāk nekā 300 000 skatītāju

Daigas Grantiņas veidotā ekspozīcija Saules Suns, kas pārstāvēja Latviju 58. Venēcijas mākslas biennālē, pulcējusi vairāk nekā 300 000 prestižās mākslas izstādes apmeklētāju, kas ir augstākais paviljona apmeklējums Latvijas dalības vēsturē, informēja Latvijas paviljona komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Megija Mīlberga.

Latvija Venēcijas arhitektūras biennālē meklēs risinājumu sadzīvošanai ar tehnoloģijām

Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē 2020. gadā Latviju pārstāvēs arhitektu birojs NRJA ar ekspozīciju It’s not for you! It’s for the building (Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai). Radošā komanda biennāles galveno tēmu Kā mēs kopā sadzīvosim? aplūko caur tehnoloģiju un indivīda mijiedarbību arhitektūras kontekstā. Sauklis Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai aicina kritiski paraudzīties uz situācijām, kad viedās ierīces sāk diktēt savu, arhitektūras lietotājiem nesaprotamu kārtību, kas nereti atsvešina cilvēkus no viņiem radītās telpas, informē arhitektu biroja NRJA pārstāvji.

Pludmale, kas dzied. Pievienojieties performancei Lietuvas paviljonā Venēcijā!

Visiem kultūras cienītājiem, kuri vēlas gūt pilnvērtīgu ieskatu godalgotajā Lietuvas nacionālajā ekspozīcijā Venēcijas mākslas biennālē, ir ieteicams apmeklēt izstādi sestdienās no plkst. 10 līdz plkst. 18, kad tur skan ekoloģiskā opera performance Saule un jūra/Sun & Sea (Marina)

Vācijas paviljons ieguvis Venēcijas mākslas biennāles Zelta lauvu

57. Venēcijas mākslas biennāles galvenās balvas pasniegtas vācu māksliniekiem. Par labāko nacionālo ekspozīciju 86 pretendentu vidū starptautiskā ekspertu žūrija atzinusi Vācijas paviljonu, kuru veidojusi 38 gadus vecā Frankfurtē dzīvojošā māksliniece Anne Imhofa.

Nākamgad Venēcijas mākslas biennālē Latvijas paviljona ekspozīcijā būs redzams Miķeļa Fišera radošais veikums

Kultūras ministrijas rīkotajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 57. starptautiskajā mākslas izstādē no septiņiem pieteikumiem žūrija kā atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieka Miķeļa Fišera izstādes Raižu struktūra metu, pavēstīja Kultūrpolitikas departamenta Nozaru politikas nodaļas referente Ieva Hlevicka.

Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē apmeklējuši 200 tūkstoši

11. decembrī Kultūras ministrija kopā ar šī gada Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijas rīkotājiem Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un tās galveno atbalstītāju ABLV Charitable Foundation informēja, ka 56. Venēcijas mākslas biennālē Latvijas paviljonu Armpit aplūkojuši 200 tūkstoši apmeklētāju.

Iekārotā skatuve – Venēcija

Viegls farss un platforma "izrādes sabiedrībai". It viss Venēcijas biennālē ir atkarīgs no skatītāju bezizmēra ieinteresētības

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide