Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Anita Mihaeļjana

Viltus ziņas sagatavo profesionāļi(27)

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Lietuvas Petrs Auštrevičs kā ēnu ziņotājs 2016. gadā piedalījās EP ziņojuma par dezinformācijas apkarošanu izstrādē. Auštrevičs uzskata, ka, tuvojoties EP vēlēšanām, viltus ziņu izplatītāji nekoncentrēsies tikai uz pāris valstīm, bet viņiem būs dažādas ziņas dažādām Eiropas valstīm.

Saharova balva: Sencovs izgaismo politieslodzīto situāciju Krievijā

Eiropas Parlamentā Strasbūrā trešdien Saharova balvu Krievijā ieslodzītā ukraiņu režisora Oļeha Sencova vārdā saņēma viņa māsīca Nataļja Kaplana un advokāts Dmitrijs Dinze. Režisora māsīca atzina, ka piešķirtā balva ir "instruments, kas palīdz parādīt to, kas notiek Krievijā".

Kalni tēva dzimtenē(2)

Šāvienu zalves pat svinību reizē ne brīdi neļauj aizmirst Kalnu Karabahas smago vēsturi un īpašo situāciju. Taču šīs zemes tradīcijas un cilvēki, kuri, it kā vēlēdamies paši sev un citiem kompensēt drūmo fonu, uzņem ciemiņus ar sirsnīgu viesmīlību, ļauj sajust un ieraudzīt to bērnības stāstu zemi, kāda tā vienmēr dzīvos aizbraukušo atmiņās

FOTO: Balti kāpuri Rimi iegādātā riekstu maisījumā(13)

Otrdien nepatīkams pārsteigums, atverot veikalā Rimi, tirdzniecības centrā Spice, iegādātu žāvētu augļu un riekstu maisījumu, kas sastāvējis no mandelēm, Indijas riekstiem šokolādē, dzērvenēm un zaļiem citrusa gabaliņiem, gadījies Ilvai Purītei. Sieviete, sākot ēst riekstus, pamanījusi tajos baltus kāpurus.

Pēc lapsenes dzēliena rīklē izglābj sirmgalvi

Pagājušajā diennaktī mediķi Rīgas reģionā izglābuši kādu 81 gadu vecu sievieti, kuru rīklē sadzēla lapsene, portālam Diena.lv pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Sirmgalve, kura dzēra limonādi un norija lapseni, sadzelta kaklā, pēc kā viņai sākās izteikts elpas trūkums. Pie lapseņu sadzeltiem cilvēkiem mediķi braukuši arī citviet Latvijā. Kurzemē 36 gadus vecai sievietei iedzelts mēlē, bet kādai 45 gadus vecai sievietei lapsene iedzēlusi lūpā. Degunā sadzelts piecus gadus vecs zēns, kuram pēc dzēliena sākusies sejas tūska.  

Liepājā brauc dzērumā, nedod ceļu un bēg no policijas

Aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniekiem vairākas reizes nācies doties uz izsaukumiem saistībā ar dažādiem autovadītāju pārkāpumiem, informē policijas pārstāve Jolanta Knīse.

Mazs zēns spēlējoties guvis acs ķīmisko apdegumu

Svētdien, 27.jūlijā, Kurzemē kāds septiņus gadus vecs zēns guvis acs ķīmisko apdegumu, portālam Diena.lv pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve (NMPD) Inga Vītola. Puisis uz ceļa atradis pudeli, kurā bijis nezināms šķidrums. Viņš spārdījis pudeli ar kājām, līdz šķidrums no tās izšļakstījies un trāpījis zēnam acī.

Vīrietis gūst barības vada ķīmiskos apdegumus, ēdot ogas(24)

Ceturtdien, 24.jūlijā, kāds 72 gadus vecs vīrietis Latgalē guvis barības vada ķīmiskos apdegumus, ēdot ogas, portālam Diena.lv v pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.Vīrietis mediķiem pastāstīja, ka ēdis ogas un nav zinājis, ka iepriekš minētā vieta ir apstrādāta ar kādu ķīmisku šķīdumu.

Glābjot pusaudzi no noslīkšanas, Daugavā iet bojā vīrietis(1)

Trešdien, 23.jūlijā, Daugavā noslīcis aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, kurš mēģinājis izglābt slīkstošu jaunieti, portālu Diena.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).Negadījums noticis Ķeguma novadā, Birzgales pagastā, plkst.16.52. Vīrietis devies palīgā kādam 14 gadus vecam puisim, kurš sācis slīkt. Jaunietim izdevās izkļūt no ūdens, bet viņa glābējs noslīka. Arī Riebiņu novada Riebiņu pagastā dīķī noslīcis aptuveni 50 gadus vecs vīrietis. 

Benzīna tvertnes uzliesmojumā smagi apdeg vīrietis

Zemgalē pēkšņā benzīna tvertnes uzliesmojumā nopietnus sejas, roku un kāju apdegumus guvis 35 gadus vecs vīrietis, portālu Diena.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša. Vīrietis darbojies ar sērkociņiem benzīna tvertnes tuvumā, kad pēkšņi noticis uzliesmojums.

Mediķi steidz palīgā čūsku, iršu un lapseņu sadzeltiem cilvēkiem(5)

Aizvadītajā diennaktī mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem, kurus sadzēluši indīgi kukaiņi vai čūskas, portālam Diena.lv pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.Tā Latgalē kādu 41 gadu vecu sievieti kājā sadzēlusi odze. Sievietei sākusies izteikta alerģiska reakcija.

Svētdien atkal divi noslīkušie

Svētdien, 21.jūlijā, Spuņciemā, Lielupē, atrasts noslīcis vīrietis, portāls Diena.lv noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).Izsaukumu uz notikuma vietu glābēji saņēma plkst. 14.50. Apmēram 60 gadus vecais vīrietis atrasts trīs metru attālumā no krasta. Arī Strenčos, Gaujā, plkst.

Lapsenes stipri sadzeļ vairākus mazus bērnus(1)

Ceturtdien, 17.jūlijā, mediķiem nācies steigt palīgā vairākiem lapseņu sadzeltiem cilvēkiem, tostarp maziem bērniem, portālam Diena.lv pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.Latgalē lapsenes sadzēlušas sešus un trīs gadus vecas meitenītes. Abas meitenes sadzeltas galvā, rokās un kājās.

Vestienas ielā ietve beidzot sakopta

Rīgā, Vestienas ielā, ceturtdien beidzot sakopta ietve, kur pirms tam vairākas dienas nebija savākti sasistie stikli, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Administratīvajā inspekcijā.

Suns kampj pēc saldējuma, bet iekož zēnam sejā

Vidzemē trešdien 7 gadus vecam zēnam sejā iekodis ķēdē piesiets suns, portālam Diena.lv pastāstīja   Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

FOTO: Gājējiem dienām ilgi jābradā pa sasistiem stikliem Vestienas ielā(8)

Jau gandrīz nedēļu Rīgā, Vestienas ielā, pretī Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme ēkai, uz ietves nav savākti sasistie stikli. Portāla Diena.lv lasītājs Rūdolfs, kurš katru dienu dodas uz darbu ar velosipēdu, ir nobažījies par gājējiem un velosipēdistiem, kuriem ir jāšķērso attiecīgais ietves posms.

Kurzemē ogotāju sakož čūska(14)

Kurzemē otrdien 19 gadus vecu puisi sakodusi čūska, portālu Diena.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša. 

Latvijas skolēnu finanšu zināšanas vidējā līmenī

Latvijas 15 gadus veco skolēnu finanšu kompetences, salīdzinot ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstu vienaudžiem, ir vidējā līmenī, liecina OECD Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (PISA) 2012 pirmie rezultāti.

Mediķu organizācijas neatkāpsies no Circenes demisijas prasības(27)

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, kā arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība ir izteikušas neuzticību pašreizējai veselības ministrei Ingrīdai Circenei (Vienotība), jo ministre nespēj atrisināt veselības nozares problēmas. Asociācijas un arodbiedrības vadītāji atzīst, ka neatkāpsies no savām prasībām un turpinās pieprasīt ministres demisiju.

Zolitūdes traģēdijas vieta ēkas īpašniekiem jāsakopj līdz septembrim(2)

Zolitūdes traģēdijā sagruvušā veikala Maxima ēkas konstrukciju demontāžas projekts tās īpašniekiem - SIA Tineo un SIA Homburg Zolitude - jāizstrādā tuvāko trīs nedēļu laikā, bet darbi jāpaveic līdz septembrim. To piektdien nolēma Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.