Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Ar pāreju uz ziemas laiku organisms apradīs pusotras nedēļas laikā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Aiva
A
Kaut varētu palikt vasaras laikā! Zinu, zinu - mūsējais pareizais laiks ir tieši šis, bet tie šausmīgie tumšie vakari! Jau tā rudenī un ziemā gaismas pietrūkst un te tiek nogriezta vēl viena lieka gaismas stunda pēcpusdienā. Lai dzīvo vasaras laiks un gaisma!
Fricis
F
Čīkstēšana latvietim ir vajadzīga kā vitamīni.Lai čīkst!
Jepis
J
Esmu pietiekami ilgi nodzīvojis šajā pasaulē. Visus mūžu man ir bijusi neregulāra celšanās , darbs maiņās, negulētas diennaktis. Izskatās , ka jūtos nesalīdzināmi labāk par čīkstētājiem, vārguļiem un režīma ievērotājiem.
Jans
J
Agnija Kažuša nevajag blefot! Cilvēki ceļo pāri laika zonām, iet darbā maiņās, mātes 10 reizes ceļās naktī pie zīdaiņiem un kas? Savukārt tie, kuri visu laiku dzīvo stingrā režīmā, ekstremālās situācijās ir jēli.
Andrejs
A
Nu, labi- visi jau itin pieaugušie vīriņi un sieviņas sapratīs. Bet tie, kuri ik dienu ceļas, lai dotos uz bērnudārzu??? Kad ES amatpersonas padomās par viņiem?
Zinaida
Z
Varēs stundu ilgāk gulēt - nedēļas prieks!
arvis
a
>>liks pielāgoties jaunam miega režīmam — celties stundu vēlāk un iet gulēt stundu agrāk nu gan autore samānījās - gan celties, gan iet gulēt rudenī nākas stundu vēlāk. Ja par pašu laika grozīšanu - nu beidziet tač reiz čīkstēt, it kā nemūžam nebūtu spēruši kāju ārpus Latvijas. Tikko kā dodamies uz kādu rietumu vai austrumu valsti, tā uzreiz ir jāgriež arī laiks. Neviens taču nav redzējis ārzemēs no laika joslas maiņas paģībušu latviešu autobusus? Bet nu latvietim parastajam jau nekad nebūs labi - viņš tik dzer savu vīgriežu tēju, valkā liepu mizas čības un ceļas katru rītu puspiecos govi slaukt - tāds nesatricināms kā zilonis savannas vidū...
Pēteris
P
Organisms ta apradīs, bet ziemā vakari pārāk īsi - ne vairs iespējams aizbraukt paslēpot nekā. Es pagrieztu vēl par stundu vai divām uz priekšu. Tad gan būtu labi.
>Luna
&
Ja nepagriezīsi, tad vasarā savukārt tev tumsa jau būs 9 vakarā :) Vai to tu īsti vēlies?
Luna
L
Kapeec tas viss vajadziigs.Vakaraa buus baigaa tumsa aatri.Neredzu jeegu tajaa pulkstenja groziisanjaa.
t
t
un ko darīt, ja nav tā pozitīvā??? kur to raut? es miegojos jau pusgadu...
sasodīts
s
Kkāds sviests - kad Jūrnieki kuģo pāri Atlantijas okeānam, viņi pulksteni griež ik pēc dienas 2 nedēļas,, pāris dienas iespējams pastāv un tad atkal 2as nedēļas, braucot uz eiropu griež pulksteni, jo laika starpība ir 7 h ( atkarīgs kur esi).. un kā viņi jūtas???
ČeGevara
Č
Autore, par virsraxtu padomājāt? Vai tas nozīmē, ka 1 1/2 nedēļas paies visiem bez izņēmuma?
Di
D
Nav jau obligāti jāceļas - tikpat labi pulksteni var pagriezt arī vakarā vai no rīta, ja nav jāiet uz darbu.
hi
h
Nevajag aizmirst arī par to, ka katrā ģimenē vismaz vienam cilvēkam jāceļās naktī pagiezt visus pulskteņus! Tas arī atstāj iespaidu uz veselību. Ja pierasts kā vakarā aiziet gulēt tā no rīta pamosties, tad tāda celšanās nakts vidū vienkārši izsit cilvēku no ritma. Godmanim jau vienalga droši vien. Tam gan jau, ka miesassargs griež, bet ko pārējiem darīt?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

ZIEMAS LAIKS

Pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, notiek naktī no sestdienas, 25.oktobra, uz svētdienu, 26.oktobri, plkst.4

LAI LABĀK IZGULĒTOS

1. Katru dienu mostieties vienā un tajā pašā laikā. Vienā un tajā pašā laikā ejiet gulēt

2. Dienā nav ieteicams gulēt. Dienas snauda var kompensēt naktsmieru, un miega traucējumi būs lielāki.

3. Kafija, tēja un citi dzērieni un ēdieni, kas satur kofeīnu, darbojas kā stimulanti. Tos nevajadzetu lietot 4—6 stundas pirms gulētiešanas.

4. Alkohols paātrina iemigšanu. Taču, pat lietots mazās devās, tas traucē miega perioda pēdējo daļu, tāpēc nav lietojams kā līdzeklis miegam.

5. Regulāra vingrošana agrā pēcpusdienā veicina dziļu miegu. Tomēr vingrojumi 3—4 stundas pirms gulētiešanas to traucē.

6. Kārtīgas maltītes traucē miegu. Tomēr viegla uzkoda vai kāds cits regulārs pirmsmiega rituāls palīdz iemigt.

7. Guļamistabas temperatūra nedrīkst būt ne par augstu, ne zemu. Gulēšanai nepieciešama tumsa un klusums.

8. Gulta ir jāizmanto tikai gulēšanai un seksam. Ēšana, televizora skatīšanās notiek citās mājas vietās.

Avots: Miega kabinets

VIEDOKĻI

Aiga Ose, LU Ekonomikas un vadības fakultātes 1.kursa studente

Tā kā braukāju uz augstskolu ar vilcienu no Lielvārdes, ceļos agri. Vēlu esmu mājās un tikai tad sāku mācīties, tāpēc sanāk arī vēlu aiziet gulēt. Tā kā lekcijas mums ir trīs reizes nedēļā, neizgulēto miegu kompensēju pārējās nedēļas dienās. Īpaši pēc trešās lekciju dienas jūtu, ka ir liels nogurums, un neko citu kā gulēt negribas. Savu miegu parasti plānoju un, pirms aizeju gulēt, vienmēr izrēķinu, lai sanāk vismaz sešas septiņas stundas pagulēt. Laicīgi eju gulēt īpaši tad, ja nākamajā dienā ir kāda ieskaite. No rītiem piecelties ir grūti, bet šajā ziņā ļoti palīdz mājas kaķis, kas, izdzirdot modinātāja zvanu, ielec pie manis gultā. Lekcijās sagurusi neesmu, bet esmu novērojusi, ka citi gan mēdz iemigt. Daži pasniedzēji ir viņiem arī aizrādījuši.

Āris Kaksis, Rīgas Stradiņa universitātes profesors

Studentiem ir grūti piecelties neatkarīgi no laika maiņām, jo studentu dzīve pati par sevi ir ļoti intensīva. Tik darbīgā vidē nav iespējams novērtēt laika maiņu. Taču pāriešana uz ziemas laiku iespaidu noteikti atstāj, taču katram individuāli. Protams, ir nācies redzēt studentus, kas uz lekcijām nāk neizgulējušies — no studentu puses raugoties, vieglāk ir vienreiz slikti dzirdēt, bet tomēr dzirdēt un redzēt, nevis vispār nedzirdēt un pēc tam meklēt pašam grāmatās. Uz mani pašu laika maiņa iespaidu neatstāj — tikai kādu brītiņu kaut ko jūtu, pēc tam ātri pierodu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ātri pagatavojami ēdieni

Maltā gaļa trīs dažādās receptēs – pati par sevi, ar dārzeņiem un makaroniem.

Kā likvidēt ķiploku un sīpolu smaku uz rokām?

Ziemas mēnešos bieži gatavojam ēdienus ar kārtīgu devu ķiploku un sīpolu. Ēdieni sanāk garšīgi, bet kā pēc tam tikt galā ar smaku uz pirkstiem? Ķiploka ēteriskās eļļas ir «lipīgas», tāpēc tās...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko