Lai mājas uzkopšana būtu nevis Sīzifa darbs, bet dotu iepriecinošu rezultātu, ieteicams izvēlēties atbilstošas metodes un tīrīšanas līdzekļus, uzsver telpu uzkopšanas eksperte uzņēmuma ALG Cleaning pārstāve Alise Anitena un piebilst: jo kvalitatīvāk strādājuši mājokļa remonta veicēji un interjera veidošanā iesaistītie meistari, jo vieglāk paveicama telpu uzkopšana. Viņa arī piebilst, ka pavasara tīrīšanā noteikti vajag atbrīvot mājokli no vecām drēbēm, savu laiku pārdzīvojušajām bērnu rotaļlietām un vispār visa, kas kļuvis lieks un nevajadzīgs. Visideālākā kārtība valda mājā, kas iekārtota bez liekām mantām, jo nekārtībai nav kur rasties, putekļiem nav kur krāties un grūti iznīdējamajam kodēm - nav kur iemitināties.
Pēdējā laikā populāra kļuvusi mājokļa uzkopšana, neizmantojot sadzīves ķīmiju. A. Anitena uzsver, ka var jau tīrīt mājokli bez sadzīves ķīmijas, bet «tas padarīs sarežģītāku ikdienu, jo telpas būs jātīra bieži». Viņa secinājusi, ka sadzīves ķīmija aizsargā virsmas no netīrumiem, izveidojot aizsargslāni, kas nodrošina to, ka netīrumi neatgriežas tik ātri, kā tīrot tikai un vienīgi ar ūdeni un izmantojot tikai dabas materiālus, piemēram, citronu. «Mēs varam noslaucīt putekļus ar mitru audumu, bet tad pēc 10 minūtēm putekļi atkal būs redzami. Speciālie tīrīšanas līdzekļi neļauj putekļiem tik ātri atgriezties,» savus secinājumus izklāsta Alise.
Viņa arī atzīst, ka patiesībai neatbilst pieņēmums - jo vairāk sadzīves ķīmijas tiks izmantots telpu uzkopšanā, jo tīrākas tās būs. «Pārspīlējot ar sadzīves ķīmijas lietošanu, bieži vien tiek panākts pretējs efekts, jo virsmas, pierodot pie ķīmijas, zaudē pretestību cīnīties ar netīrumiem. Rezultātā uz dažādām horizontālajām virsmām paliek saredzamas, nenotīrāmas strīpas, nospiedumi, traipi,» skaidro Alise un piebilst, ka pirms jebkura sadzīves ķīmijas produkta lietošanas noteikti jāizlasa lietošanas instrukcija un tā precīzi jāievēro.
Cenšoties mājoklī ieviest ideālu tīrību, vislielākās rūpes bieži mēdz sagādāt grīdas segums, kuru izvēloties vērts padomāt gan par pievilcību, gan praktiskumu. Paklāji no vilnas, nevis sintētikas prasa rūpīgāku kopšanu, jo traipus no tiem nav viegli iztīrīt.
«Vilnas paklāji ir dabīgi, bet tos grūtāk uzturēt tīrus un skaistus. Ja uz paklāja izlīst vīns vai kafija, tad paklāja sākotnējā izskata atjaunošana ir pamatīgs darbs. No sintētiskiem paklājiem jebkura veida traipus iztīrīt vieglāk,» skaidro Alise un piebilst: ja mājās nav mazuļu vai arī katru nedēļas nogali netiek rīkotas vētrainas ballītes, tad var viesistabu izgreznot kaut ar baltu vilnas paklāju. «Ja paklājs pamatīgi cietis, piemēram, viesību laikā, tad ieteicams to netīrīt pašiem, bet uzticēt tīrīšanu profesionāļiem,» domā Alise.