Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Nabadzība — nāves cēlonis pirms 100 gadiem un arī tagad

Britu medicīnas žurnālā publicētā pētījumā atklāts, ka, lai gan dzīves kvalitāte ir mainījusies, nāves cēloņi kopš XX gadsimta sākuma saglabājas līdzīgi augstā līmenī arī mūsdienās, raksta BBC. Doktors Ians Gregorijs skaidro, ka viens no faktoriem, kas ietekmē veselību un tās kvalitāti visās paaudzēs, ir nabadzība.

Salīdzinot Anglijas iedzīvotāju labklājības un mirstības datus 1900.gadā ar 2001.gada datiem, straujš uzlabojums vērojams attiecībā uz agras nāves gadījumiem. 1900.gadā 33% nāves gadījumu notika, nesasniedzot piecu gadu vecumu, tikai 13% cilvēku izdevās sasniegt 75 gadu vecumu. Gadsimtu vēlāk 1% no nāves gadījumiem konstatēts personām, jaunākām par pieciem gadiem, bet 65% - vecākām par 75 gadiem. Mainījušies arī nāves cēloņi. Pirms gadsimta galvenie nāves cēloņi bija elpceļu, infekcijas vai parazitāras slimības, bet tagad tas ir vēzis, sirdsslimības un insults.

Lai gan nabadzības rādītāji abos laika periodos ir atšķirīgi un ievērojami uzlabojusies veselības un sociālās aprūpes sistēma, tomēr saikne starp nabadzību un mirstību, laikam ejot, ir saglabājusies nemainīga. Pētījuma autors norāda, ka nevēlas teikt, ka pašreizējā veselības sistēma ir neefektīva, jo nav iespējams atbildēt uz jautājumu, kas būtu noticis, ja nebūtu veikti nekādi uzlabojumi veselības jomā. Šis pētījums tikai pierāda, ka visdrošākais veids, kā mazināt veselības riskus, ir risināt pirmām kārtām tieši nabadzības problēmu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ātri pagatavojami ēdieni

Maltā gaļa trīs dažādās receptēs – pati par sevi, ar dārzeņiem un makaroniem.

Kā likvidēt ķiploku un sīpolu smaku uz rokām?

Ziemas mēnešos bieži gatavojam ēdienus ar kārtīgu devu ķiploku un sīpolu. Ēdieni sanāk garšīgi, bet kā pēc tam tikt galā ar smaku uz pirkstiem? Ķiploka ēteriskās eļļas ir «lipīgas», tāpēc tās...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko