Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 28. decembris
Inga, Irvita, Ivita, Ingeborga

Vecāku lēmumi nevakcinēt bērnus ir bīstami un nepareizi - uzsver ārsti

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ilze
I
Paldies Dievam, Latvijā ir daži domājoši vecāki, kas savus bērnus nevakcinē. Lasiet informāciju ārzemju saitos. No vakcīnām mirst vairāk kā jebkad kāds saslimst. Bez tam vakcīnas sastāv no ķimikālijām, kas nav domātas cilvēks ķermenim.
Patiesiba
P
"Mūsdienu vakcinācijas sistēmā ir ārkārtīgi acīmredzama pretruna. Neviens cilvēks vienlaicīgi neslimo ar vairākām slimībām. Slimība, kas ir stiprāka, vienmēr izspiež to, kas ir vājāka. Kāda tad ir loģika un lietderība potei pret četrām slimībām vienlaicīgi: difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu un poliomielītu, ar ko potē zīdaiņus? Mēs novērojam ļoti daudz sarežģījumu tieši pēc šīs vakcīnas. Neapšaubāma jēga šobrīd ir tikai trim vakcinācijām: pret difteriju, tetānusu (stingumkrampjiem) un poliomielītu. Bet ne jau visām trim uzreiz, bet – tuvāk vecumam, kad bērnu plāno sūtīt uz izglītības iestādēm (uz bērnu dārzu vai skolu). Visā pasaulē jau ir atzīts, ka BCG vakcīna (pret tuberkulozi) nav efektīga. To kultivē uz govju, kas slimo ar tuberkulozi, žults ekstrakta. Tomēr prāta inerce neļauj šo vakcināciju apturēt. "....... vairak lasiet seit- http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=392
???
?
Katrs no mums ir dzirdējis vai lasījis par tādām slimībām kā bakas, poliomielīts, stinguma krampji, difterija, garais klepus. ___ Par to es būtu gatava piekrist - jā, šīs vakcīnas ir lietderīgas, bet kapēc jāvakcinē pret vējabakām? Mazas meitenes pret dzemdes kakla vēzi (kas reāli pasargā tikai no vienas infekcijas formas, un kāpēc mazam bērnam jāgrūž virsū vēl līdz galam neizpētīta vakcīna kuras lietderību apšauba paši mediķi) utt. utt.? Kas to atbildēs? Un kas atbildēs par nekvalitatīvajām tuberklozes vakcīnām kas ievestas LV?
Guntis
G
Arī pašā rakstā trūkst argumentu par vakcīnām. Kur ir statistika par to: - cik bija saslimušo ar konkrētām infekcijas slimībām kādā konkrētā laika periodā Latvijā, - cik no viņiem nebija vakcinēti, - cik no viņiem bija vakcinēti? Cik un kādas saslimšanas izraisīja vakcīnu blakusparādības kādā konkrētā laika periodā? Kādi ir saslimšanas riski no konkrētām slimībām un kā tie tiek ievēroti vakcinēšanas kalendārā? Raksta viedokli var rezumēt: baidies no slimībām! Vienīgi vakcīnas no tām spēj pasargāt! Pamatojums nav balstīts statistikā, bet gan emocijās, minot tikai atsevišķus piemērus, kas atbalsta vakcinēšanās nepieciešamību. Pretēji piemēri – kur vakcinēšanās izraisa smagu saslimšanu, netiek pieminēti. Tepat Dienā arī bija raksts par meitenīti no Tirzas, kurai nepamatota un – kā tika iestāstīts vecākiem – obligāta vakcinēšanās izraisīja slimību un nopietnu ārstēšanos ar kaulu smadzeņu pārstādīšanu Vācijā. Šīs meitenītes vecākiem arī pārskaitījām naudiņu, lai labotu ārstu ietiektās bezatbildīgās vakcinēšanās sekas.
Preses Brīvība
P
Nožēlojami gan! Kādam ļoti nepatīk, ka Latvijas tauta uzzin patiesību par vakcinām! Laikam jau pats savus bērnus ir savakcinēiis pamatīgi!
Kārlis
K
Lūdzu palasiet informāciju par vakcīnām nevis baumu līmenī, bet par nopietnu zinātnieku pētijumu rezultātiem. Vietņu ir vairāki desmiti. Lūdzu, pāris no tām: Ceru, ka cenzūra šo informāciju lasītājiem neatņems, kā tas mēdz notikt.
Vārds
V
izskatās ka jau atņēma!
  • 2
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Uzziņai:

- Par vakcinācijas pamatlicēju uzskatāms Edvards Dženners, kurš 1796. gadā radīja pirmo vakcīnu pret bakām (variola vaccinae).

- Vakcinācijas pirmssākumi meklējami jau Senajā Ķīnā, kur jau m.ē. sākumā VI gs. ārsts Suņs Simjao (Sūn Sīmiǎo, 581.-682.) uzsāka variolācijas praksi.

- Krievijas impērijā vakcinācija (baku variolācija) pirmo reizi tika veikta tieši Latvijā - Vidzemes guberņā (A. Sulins 1756. g., F. Rīls 1763. g.)

- Atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 26.maija noteikumiem Nr. 487 "Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi"" Latvijā paredzēts, ka obligāti vakcinējami ir:

3.1. saskaņā ar 1.pielikumu bērni – pret tuberkulozi, difteriju, stinguma krampjiem, garo klepu, poliomielītu, masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu, b tipa Haemophilus influenzae infekciju, B hepatītu, vējbakām, pneimokoku infekciju un rotavīrusu infekciju (vakcinācija pret rotavīrusu atcelta 2010. gada decembrī);

3.2. pieaugušie — pret difteriju un stinguma krampjiem (2.pielikums);

3.3. bērni un pieaugušie – pret trakumsērgu pēc saskares ar dzīvniekiem vai cilvēkiem, kuri ir slimi vai tiek turēti aizdomās par saslimšanu ar trakumsērgu;

3.4. 12 gadus vecas meitenes – pret cilvēka papilomas vīrusa infekciju;

3.5. hemodialīžu slimnieki – pret B hepatītu

- Valsts apmaksā endēmiskos rajonos bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu un arī bērnu bāreņu vakcināciju pret ērču encefalītu.

- Papildus, veicot samaksu, iespējama vakcinācija pret sezonālo gripu, ērču encefalītu, pneimokoku infekciju, vējbakām, A vīrushepatītu un cilvēka papilomas vīrusa infekciju tiem bērniem, kuri pēc vecuma neatbilst valsts apmaksātai potēšanas atbilstoši potēšanas kalendāram.

- Šobrīd zinātnieki nopietni strādā pie HIV vakcīnas, parazitāro un tropisko slimību vakcīnām, malārijas vakcīnas, kombinētas baku un mēra vakcīnas (domājot par bioterorismu) un vēl daudzām citām. Tāpat turpinās darbs pie jau esošo vakcīnu pilnveides vai jaunu efektīvāku vakcīnu izstrādes, piemēram, rota vīrusu vakcīnas pilnveide vai pneimokoku vakcīnas papildināšana ar jauniem klīniski un epidemioloģiski bīstamiem serotipiem. Tiek strādāts pie injekcijai alternatīviem vakcīnu ievades ceļiem padarot tās draudzīgākas lietotājam.

- No 2008. - 2010. gadam nodrošināts vismaz 95% imunizācijas līmenis pret vakcinācijas kalendārā noteiktajām infekcijas slimībām bērniem.

- Latvijā laika periodā no 2002.–2009. gadam ar difteriju miruši 18 cilvēki, tai skaitā četri bērni – trīs, četrus, piecus un septiņus gadus veci. Neviens no mirušajiem pacientiem nebija vakcinēts. Latvijā kopš difterijas epidēmijas sākuma 1993. gadā no šīs slimības pavisam miruši 14 nevakcinēti bērni! Šogad ar difteriju saslimuši 3 pacienti – neviens nebija vakcinējies.

- Japānā laika periodā no 1971.–1974. gadam tika reģistrēti vairāk nekā 2400 garā klepus gadījumi gadā ar aptuveni 10 letāliem gadījumiem. 1975. gadā pēc divu mēnešu vakcinācijas pārtraukuma un tālāka zema imunizācijas līmeņa 1976. gadā saslima 13 000 cilvēku un sekojoši tika konstatēti 113 letāli slimības iznākumi.

- Lielbritānijā 1975. gadā imunizācija pret garo klepu samazinājās no 75 līdz 25%. Kā sekas minama garā klepus epidēmija no 1977.–1979. gadam, kad nomira vairāk nekā 40 zīdaiņi.

- No 1992.–1993. gadam Nīderlandē tika konstatēts poliomielīta uzliesmojums reliģiskā kopienā, kas bija vakcinācijas pretinieki. Attiecīgi notika 71 saslimšanas gadījums ar paralīzēm un diviem letāliem slimības gadījumiem

- 2010. gadā par 3% samazinājās zīdaiņu vakcinācija pret tuberkulozi, kas nozīmē, ka 1500 bērnu Latvijā nav pasargāti no smagām tuberkulozes formām.

- Pirmo poti pret B hepatītu saņēmuši tikai 77,8% mazuļu Latvijā.

- Neapmierinoša ir vakcinācija pret pneimokoku infekciju, pret ko potēti tikai 65,7% bērnu minētajā vecuma grupā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko