Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Vecrīgā notiks Helovīna gājiens

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Andris
A
http://helovini.blogs.lv/2012/10/03/seksigi-kostimi/ vēsta ka šogad būs vēl labāk.
meliigajam marasmaatikjim
m
pastaasti, cik taadu beernu tu esi redzeejis pie savaam durviim?
man arī
m
šitas marasms riebjas. īpaši saldumus diedelējošie bērni. man beigu galā ir tiesības uz mājas mieru, un es nevēlos, ka man pie durvīm zvana un ubago.
pasam tev naaves kults
p
ja nezinaaji, miruso pieminjas diena rudenii bija arii senajiem latviesiem. un vispaar, PSRS laiki kad tika poteets naids pret citu tautu tradiicijaam, it kaa buutu beigusies. un kas tev ka tiks dzerts? pats Jesua Naacarietis dzeera un citiem neaizliedza.
qando
q
Kas organizē šo ķēmošanos jeb citu tautu svētku svinēšanu , nejēdzot , kas tiek svinēts ???? Jāpieņem , ka tajā ieinteresēti veikalnieki un krodzinieki . Tiks pirkti ,, nāves kulta ,, tērpi un pēc tam krogos dzerts. Vienīgais pozitīvais ieguvums ir latvijas lauksaimniekiem -pirks ķirbjus .
to anoniimais naida kurinaataajs
t
pastaasti, bljaustiigais sektant, kaadaa veidaa citaads dziives veids traucee tavu maajas mieru? tie svineetaaji laikam pie tava galda neprasaas?
  • 0
  • 0
to anoniimais bljaustiiklis
t
Ja tev kaads traucee maajas mieru, vienalga vai svesu sveetku svineetaajs vai vieteejais dzeeraajs, tad izsauc poliicju. Ja nee, tad paarsleedz bljaujamo caurumu poziicijaa "aizveerts".
  • 0
  • 0
to man prieks
t
vai drīkst kaut kādu idiotisku ievazātu svešu balagānu vārdā traucēt cilvēkiem mājas mieru?
  • 0
  • 0
man prieks
m
ka tu esi privatizeejis sajeegu un tiesiibas citu vietaa lemt, ko driikst un ko nedriikst.
  • 1
  • 0
Karīna
K
1.novembrī katoliskā Baznīca visā pasaulē svin Visu svēto dienu, godinot gan zināmus svētos, kā piemēram, svētīgo māti Terēzi no Kalkutas un pāvestu Jāni Pavilu II, gan arī nepazīstamos svētos, kuriem Baznīcas kalendārā nav veltīta īpaša diena. 1.novembri kā Visu svēto dienu iedibināja Gregors III, kurš bija pāvests no 731. līdz 741.gadam. 1.novembrī viņš konsekrēja kapelu Romā Sv. Pētera bazilikā, to veltot visiem svētajiem. 834.gadā pāvests Gregorijs IV izsludināja šos svētkus visā Baznīcā. "Svētums gluži vienkārši ir Dieva dzīve un darbība caur mums. Tā nav greznība, bet mūsu pienākums," reiz teica svētīgā māte Terēze, kura ļāva, lai Dievs mīl ikvienu ar viņas starpniecību. Visu svēto dienai seko Mirušo piemiņas diena, ko katoliskā Baznīca 2. novembrī atzīmē jau kopš 11. gadsimta. Šajā dienā ticīgie, apmeklējot Svētās Mises un dodoties uz kapiem, lūdzas par mūžībā aizgājušajām dvēselēm. Lūgšanas par mirušajiem ir vissenākā kristīgā tradīcija. Katrā Svētajā Misē Baznīca lūdzas par ikvienu cilvēku, kas atstājis šo pasauli. Pieminot mūžībā aizgājušos, ticīgie lūdzas, lai Dievs stiprina viņu ticību Kristum, kas ir augšāmcelšanās, un cerību, ka arī mirušie sasniegs augšāmcelšanos. Lai neņem ļaunā latviešiem agrāk neraksturīgo "Helovīna" masku balles rīkotāji, bet man liekas, ka viņiem nav īstas izpratnes ne par šiem svētkiem, ne arī par ķeltu un citu tālo tautu tradīcijām. Sanāk tikai tāda ķēmošanās un pakaļdarināšana.
Dzordano Bruno
D
pirmkaart, tavu katolicismu Latvijaa ievazaaja ar uguni un zobenu. otrkaart,tevi neviens nav pilnvarojis uzstaaties ar oficiaaliem pazinojumiem latviesu vaardaa, kas vinbjiem tuvs un kas nee. treskaart, Latvija ir demokraatiska 21. gadsimta valsts, kur katrs pats lemj, kam ticeet un kam nee, ko svineet un ko nee.
  • 0
  • 0
Karīna
K
Sv. Mārtiņa diena (saukta arī par sv. Mārtiņa svētkiem, Martinstag un Martinmas) pasaulē tiek svinēta vienu dienu pēc mūsu Mārtiņdienas, 11. novembrī, un tai ir divas nozīmes: tāda pati nozīme kā Latvijā – rudens nobeigums un ziemas sākums – un veļu laika nobeigums (Igaunijā). Aizsākušies 16. gadsimtā Francijā, Mārtiņi (Martinmas) izplatījās līdz pat Vācijai un vēlāk jau līdz pat Skandināvijas un Baltijas valstīm. Tie nosaukti par godu Tūras Mārtiņam, romiešu karavīram, kurš pieaudzis kļuva par mūku un kādu dienu atdevis ubagam sniega vētrā pusi savas jakas, lai viņš nenosaltu. Tajā pašā naktī viņš sapnī redzējis Jēzu, kam mugurā bijusi tā pati jaka, un viņš eņģeļiem teicis: „Te ir Mārtiņš, romiešu karavīrs, kurš nav kristīts, viņš ir mani apģērbis.” Uzskata, ka Mārtiņdiena atver durvis ziemai, un bieži vien ar Mārtiņiem būtu jāatnāk pirmajam sniegam. Mārtiņos kāva lopus un sagatavoja ziemai. Zirgu un govju labklājībai katrā sētā ziedoja vienu gaili un vienu vistu. Gaili – zirgiem, vistu – govīm. Šajā laikā tika pabeigti arī lauku aršanas darbi, labībai jābūt izkultai, graudiem – sabērtiem klētī. Šis ir arī laiks, kad beidzas veļu laiks un sākas masku gājienu laiks. Mārtiņdienas parasti ir vienas dienas svinības, kas noris jautri un līksmi, jo tad beidzas klusais veļu laiks un sākas jauna dzīve. Mārtiņos sākas budēļi (ķekatās iešana), kas mājai nes svētību, laimi, veselību un auglību. Vispopulārākās budēļu maskas ir čigāni, nāve, kaza, vilks, siena kaudze un vēl daži. Tomēr, lai gan budēļi (masku gājieni) sola daudz labumu, to galvenā nozīme bija auglība mājās. Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iekrīt tieši starp Miķeļa dienu (Erceņgeļa Miķeļa svētki, ko īpaši svin Alšvangā) un Ziemassvētkiem (Kristus Dzimšanas svētkiem). Mārtiņos svin apkūlības (labības kulšanas beigas), un senāk galds tika klāts ļoti bagātīgi. Lai gan vairumā no Eiropas valstīm pieņemts Mārtiņos ēst tradicionālo zoss cepeti, latvieši agrāk galdā cēla vai nu gaili, vai vistu, ko, kā jau minēju, kāva, lai mājlopiem klātos labi, bet gaili kāva arī par godu Mārtiņam. Galvenie ēdieni, ko cēla galdā un kas minēti dainās, ir gailis vai vista, maize, pīrāgi, cūkgaļa, medus un alus.
Al
A
Kam tādu vajag? Te ir Latvija un Mārtiņdiena
Karīna
K
Gan Visu Svēto diena 1. novembrī, gan Svētā Mārtiņa no Tūras diena 11. novembrī ir katoļu svētki. Pārējiem šo svētku atzīmēšana ir viņu pašu ziņā.
  • 1
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kā likvidēt ķiploku un sīpolu smaku uz rokām?

Ziemas mēnešos bieži gatavojam ēdienus ar kārtīgu devu ķiploku un sīpolu. Ēdieni sanāk garšīgi, bet kā pēc tam tikt galā ar smaku uz pirkstiem? Ķiploka ēteriskās eļļas ir «lipīgas», tāpēc tās...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko