Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Zarnu vēža skrīningu veic tikai 6 %

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
es
e
...izmeklējumi no trīsekojošām vedera izzejām, man ģimenes ārste iedeva bundžiņu, lai veicu izmeklējumu tikai vienai reizei, kur tad tās divas palika???
Ieva
I
Ak jā, vēl viena problēma ir vīriešu iedoma, ka uz vecumdienām obligāti samazinās spēja čurāt ar kārtīgu strūklu. Un tur nu pie ārsta ir jāiet kaut vai tāpēc, ka ir ļoti būtiska starpība, vai palielināto prostatu operē endoskopiski, vai griež vaļā vēderu.......
Ieva
I
Plus vēl pāris vienkāršu principu: NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NEVAJAG DOMĀT, ka pati no sevis pāries asiņošana! Un vienalga no kuras vietas, tai skaitā arī ārpuskārtas asiņošana reproduktīvā vecuma sievietēm. Ir jāiet pie ārsta un, ja izrādīsies, ka tas nav nekas nopietns, varēsi nosvinēt NEDRĪKST IGNORĒT MEZGLUS UN BUMBUĻUS. Protams, labdabīgie aug ļoti lēni, taču gadās, ka labdabīgie kļūst ļaundabīgi, tāpēc labāk iet pie ārsta uzreiz. NEDRĪKST IGNORĒT DZIMUMZĪMES, KAS ASIŅO, MAINA KRĀSU NEDRĪKST IGNORĒT STRAUJU ĶERMEŅA MASAS ZUDUMUj, KAM NAV NE VISMAZĀKĀ IEMESLA IEDZIMTĪBAS LOMA ir pierādīta daudziem audzējiem, taču populārākie ir vairogdziedzera, aizkuņģa dziedzera, krūšu (arī vīriešiem), dzemdes ķermeņa, olnīcu, kuņģa, aizkuņģa, zarnu un, ja ģimenē kāds ir slimojis ar attiecīgo vēzi, tad reālie izmeklējumi ir jāveic vismaz piecus gadus agrāk un, piemēram, resnās-taisnās zarnas vēža gadījumā tā būs kolonoskopija. UN, JA RODAS KĀDAS ŠAUBAS VAI JAUTĀJUMI, IR JĀPRASA ĢIMENES ĀRSTAM, JO PRIEKŠ TAM VIŅŠ/VIŅA IR DOMĀTS!
Ieva
I
2.4. vēžaskrīnings; 2.4.1. dzemdeskakla onkocitoloģisko izmeklējumu kā skrīningtestu dzemdes kakla vēzim veicreizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem; 2.4.2. ģimenesārsta praksē vai laboratorijā veikts slēpto asiņu izmeklējums fēcēs (no trīssekojošām vēdera izejām) pacientiem vecumā no 50 gadiem reizi gadā; 2.4.3. krūtsvēža skrīnings ar mammogrāfijas metodi sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem –reizi divos gados.
Ieva
I
Bet vispār no tevis minētā uzreiz vari droši atmest plaušu vēzi, jo, ja nepīpē un nestrādā, piemēram ogļraktuvēs, turklāt ignorējot drošības tehniku, nav ko lieki raustīties. Tas pats ar aknu vēzi- nevajag dzert un kniebties ar katru pretimnācēju (lai nedabūtu C hepatītu), kaulu vēzim vispār nav nekāda skrīninga, tas pats ar dzemdes ķermeņa vēzi- lai to konstatētu, jāveic biopsija, kas tehniski līdzinās abortam....
Ieva
I
Protams, ka tas nav iespējams, tāpēc skrīningus nosaka populārākajiem audzēju veidiem. Piemēram, japāņi esot ieviesuši valsts apmaksātu "kobru" visiem, jo izrādās, ka viņi biežāk slimo ar kuņģa vēzi.
man
m
man tā īsti nav skaidrs, kā tad optimāli vajadzētu darīt ar tām pārbaudēm: reizi gadā veikt pārbaudes uz zarnu, aknu, kaulu, asins, plaušu, vīriešiem prostatas , sievietē, krūšu, dzemdes utt... vēžu iespējamību..? protams, gribas būt drošam par savu veselību un laikus ātrstēties, ja gadījumā vajag. bet kā tas viss pareizi būtu jādara, lai aptvertu visus riskus? un vai tas man ir tā ispējams? lūdzu paskaidrojiet kāds, kad labi orientējas .

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko