Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Plāceņu kauja II: aizliegtais auglis pret atļauto ābolu

Šķiet, ir jādzīvo no kara mantotā bunkurā vai vientuļā alā, lai nepamanītu, ka pēdējo divu gadu karstākie IT industrijas notikumu risinās planšetdatoru segmentā. Nē, ne tajā, kurš radās gadu tūkstoša sākumā kā ar skārienekrānu aprīkotu klēpjdatoru piedāvājums un tā arī neizpelnījās kaut cik vērā ņemamu pircēju uzmanību, bet gan tajā, kuru iedibināja Apple iPad.

Tā vien likās, ka tas ir tikai pāris mēnešu jautājums, līdz Apple konkurentu piedāvājums panāks un apsteigs (vismaz, kvantitatīvā, ja ne kvalitatīvā izpratnē) sprādzienveidīgu popularitāti ieguvušo Apple plāceni, taču… ir pagājuši piecpadsmit mēneši kopš iPad pirmā modeļa parādīšanās, bet mežā joprojām valda skaļš klusums – 2010. gada CES Microsoft CEO Stīva Balmera skaļi pieteiktās Windows 7 planšetes tā arī nav parādījušās operētājsistēmas prasību un interfeisa nepiemērotības dēļ, bet to potenciālo ražotāju mēģinājumi ar Android vai pašu veidotām OS kaut cik redzamu robu iPad rindās nav izsituši, vēl vairāk – 2011. gada 2. kvartālā, pretēji gaidītajai tirgus situācijas maiņai līdz ar RIM, HP, Acer, Samsung u.c. ražotāju ierīču parādīšanos, saskaņā ar analītiķu vērtējumu, iPad pārsvars pat pieaug un sasniedz 9,25:1 – uz vienu pārdoto ne-iOS planšeti Apple ir pārdevusi vairāk, nekā 9 iPad… 

** teksta struktūras dēļ (abi dualanti apskatīti vienkopu), abu produktu sadaļās teksts atkārtojas**

Kurš apgāzīs vezumu?

Galaxy Tab desmitcollu modeļa parādīšanās bija luga vairākos cēlienos – sākot ar planšetei optimizētas Android versijas parādīšanās gaidīšanu un turpinot ar atkārtotu Samsung inženieru sēšanos pie virtuālajiem rasēšanas dēļiem pēc tam, kad Apple pieteica iPad otro modeli un bija skaidrs, ka tābrīža versijā Samsung planšetei tirgū izredžu nebija daudz – tika dots uzdevums padarīt planšeti plānāku un jaudīgāku. Lai to panāktu, tika upurēta aizmugurējās kameras kvalitāte, plānotās 8 MP kameras vietā ievietotjot mazāk vietas aizņemošu 3 megapikseļu aci, kura spēj uzņemt 720p video. Jāteic, ka šāda izvēle ir loģiska un saprotama – katrs, kurš reiz paņēmis rokās planšeti, piekritīs, ka fotografēšanai un filmēšanai ierīce ar desmit collu diagonāli ir pārlieku liela, un galvenā kameru loma ierīcē ir videozvana nodrošināšana – priekšpuses 2MP kamera kalpo, lai rādītu planšetes saimnieku sarunas biedram/iem, bet aizmugurējā – lai vajadzības gadījumā parādītu to, ko redzat jūs. Galaxy Tab kameras ir labākas, nekā Apple iPad ievietotās, tiesa, videozvans (jo īpaši, ja izmantojam mobilo internetu) no tā neiegūst tik daudz, kā varētu vēlēties. Tā vai citādi, sākotnējo, 10,9 mm biezo Galaxy Tab 10.1 prototipu Samsung inženieriem izdevās padarīt jūtami plānāku – nieka 8,6mm, kas ir par 0,2 mm plānāks, nekā Apple iPad 2. Lai arī teikt, ka to var sajust, paņemot planšeti rokās, nozīmētu mazliet pārspīlēt, fakts paliek fakts. Uz diētas uzsēdinātā planšete ir arī vieglāka par āboļoto konkurentu – 595 g pret 613 g (WiFi modelim – 601 g). Tiesa, tas nāk uz alumīnija vietā izmantotas plastmasas rēķina, kas padara ierīci taktili lētāku un, domājams, arī neizturīgāku – ja paņemam Galaxy rokās un centrālajā daļā iespiežam starp īkšķi un rādītākpirkstu (nemaz ne stipri), saredzams, ka korpuss ieliecas un ekrāna stikls saskaras ar digitaizera vai kādu citu no slāņiem, uz mirkli parādot eļļainu nospiedumu, kurš izzūd, kolīdz atlaižam saspiedienu. Šobrīd par to ir pārāk agri spriest, taču, iespējams, tas var negatīvi ietekmēt planšetes ilgmūžību.

,** teksta struktūras dēļ (abi dualanti apskatīti vienkopu), abu produktu sadaļās teksts atkārtojas**

Kurš apgāzīs vezumu?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ātri pagatavojami ēdieni

Maltā gaļa trīs dažādās receptēs – pati par sevi, ar dārzeņiem un makaroniem.

Kā likvidēt ķiploku un sīpolu smaku uz rokām?

Ziemas mēnešos bieži gatavojam ēdienus ar kārtīgu devu ķiploku un sīpolu. Ēdieni sanāk garšīgi, bet kā pēc tam tikt galā ar smaku uz pirkstiem? Ķiploka ēteriskās eļļas ir «lipīgas», tāpēc tās...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko