Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Jūrmalas skolas direktoru tur aizdomās par fiktīvu nodarbināšanu un krāpšanu

Valsts policija šomēnes aizdomās par fiktīvu nodarbināšanu aizturēja kādas Jūrmalas skolas direktoru, paziņoja likumsargi. Policijai ir aizdomas, ka tādējādi aizdomās turētie varētu būt izkrāpuši pat 100 tūkstošus eiro.

Direktors tiek turēts aizdomās par organizētā grupā izdarītu noziegumu – kādas sievietes fiktīvu nodarbināšanu, viltojot dokumentus. No šīm noziedzīgajām darbībām ilgstošā laika periodā ienākumus guva gan pats skolas direktors, gan viņa vietnieks, gan minētā sieviete.

Šobrīd pret iesaistītājām personām ir uzsākts kriminālprocess. Skolas direktoram piemērots aizliegums pildīt līdzšinējos amata pienākumus.

Maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī nonāca informācija par nelikumīgām darbībām, ko veicis kādas Jūrmalas skolas direktors. Proti, precīzi nenoskaidrotā laika periodā, bet apmēram no 2012. gada augusta līdz 2019. gada aprīlim, viņš organizētā grupā īstenojis krāpnieciskas darbības nolūkā šādi tikt pie finansiāla labuma.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 2012. gadā skolas direktors uz pilnu slodzi pieņēmis darbā kādu sievieti. Jaunajai darbiniecei noteikts, ka ik dienu ierasties darbā nav nepieciešams un viņa tiks izsaukta tikai pēc pieprasījuma. Paredzēts, ja viņa vēlas strādāt papildu darbu citur, viņai, saņemot algu par pienākumu pildīšanu skolā, jānoņem tās daļa no konta, atstājot sev naudu tikai par tām dienām, kad viņa faktiski atradās darbā. Direktors noteica konkrētu summu, ko viņa varēja atstāt sev. Algas starpību pēc direktora rīkojuma darbiniecei vajadzēja nodot direktora vietniekam. Savukārt direktora vietnieks daļu no šīs naudas atdevis skolas apkopējai un strādniekiem un atlikušo daļu, pēc direktora noteiktā, viņš atdevis pašam direktoram.

Jāpiemin, ka pašreizējā Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī sieviete ikdienā uz darbu nav nākusi un tur parādījusies vien retu reizi.

2018. gada sākumā, kad direktora vietnieks gribēja mainīt darbavietu, direktors piedāvāja viņam no algas daļas, ko viņam ik mēnesi atnes fiktīvā darbiniece, atstāt sev noteiktu summu un pārējo daļu atdot viņam. Mantkārīgā nolūkā direktora vietnieks piekritis šim piedāvājumam un līdz 2019. gadam aprīlim ik mēnesi saņēmis šo naudu. Arī laikā, kamēr vīrietim bijusi darba nespējas lapa, viņš turpinājis saņemt solīto.

Šā gada maijā, uzzinot, ka viņš ir nonācis policijas redzeslokā, skolas direktors uz darbu izsauca fiktīvo darbinieci un lika viņai ar atpakaļejošiem datumiem parakstīt dažādus dokumentus.

2019. gada 17. maijā aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu Jūrmalas iecirkņa policisti aizturēja 1954. gadā dzimušo skolas direktoru. Neatliekamības kārtībā tika veikta kratīšana viņa darbavietā un dzīvesvietā, izņemot dažādus dokumentus un datu nesējus.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas (par krāpšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa) un 327. panta otrās daļas (par dokumenta viltošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona un, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās). Kriminālprocesā par aizdomās turētajiem ir atzīts skolas direktors, viņa vietnieks un fiktīvā darbiniece.

19. maijā tiesa kā drošības līdzekli aizdomās turētajam skolas direktoram piemēroja noteiktas nodarbošanās aizliegumu un aizliegumu pildīt konkrētās skolas direktora pienākumus, kā arī papildu drošības līdzekļus - aizliegumu izbraukt no valsts bez izmeklētājas atļaujas, paziņošanu par dzīvesvietas maiņu un aizliegumu tuvoties noteiktām personām un skolai.

Top komentāri

Fiktīvi algo komiteju vadītājus
F
Jūrmalas domē, lai pabarotu koalīcijas deputātus, ir nodibinātas nenormāli daudz komitejas, kuru vadītāji par mazu darbiņu fiktīvi saņem kā par pilnu darba laiku. Ar ko tad skola ir sliktāka, ja tās vadība šitā izdarās
Sāb rs Ontūns
S
Egoistiskas mantkārības vārdā notiek savas valsts padiršana.
Zivs pūst no galvas
Z
Ja jau Jūrmalas domes deputātu mantkārību drīkst barot ar fiktīviem amatiem, kādēļ lai tādā veidā nenodrošinātu naudu apkopējai?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas