Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -1 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

VID atklāj personu grupu, kas nelegāli tirgojusi no neattīrīta kontrabandas spirta izgatavotu alkoholu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada 13.jūnijā uzsāka kriminālprocesu pret personu grupu, kas nodarbojas ar alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apmēros, portālu Diena informē VID. Kriminālprocesa ietvaros aizturētas trīs personas, no kurām viena jau atrodas apcietinājumā; izņemti 27 315 litri spirta, kā arī citi lietiskie pierādījumi, kas liecina par nelegālo rūpalu lielā apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā VID Nodokļu un muitas policijas izmeklētāji atklāja personu grupu, kas pēc iepriekšējas vienošanās nodarbojās ar alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) un realizāciju lielos apmēros.

Nelegālās akcīzes preces, visticamāk, spirts tika ievests no ārzemēm. Spirta krava tika nogādāta uz noliktavu, no noliktavas nelegālo preci nelielos daudzumos pārveda uz netālu esošo autoservisu. Neattīrīts spirts ar speciālām iekārtām, kas atradās autoservisā, tika pārveidots par dzeramo spirtu. Attīrīto spirtu pārvietoja uz angāru, kurā atradās iekārtas, kas domātas pudeļu pildīšanai un etiķešu līmēšanai. Angārā piepildīja pudeles un līmēja jau sagatavotās dažādas etiķetes Vladimir Manomah vodka, Cristal Dew, Jeltzin, Стройная береза, Клюквенная настойка, bet saturs pudelēs bija vienāds. Sapildītās pudeles tika realizētas tālāk Latvijas tirgū.

Kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki veica sešas kratīšanas noliktavā un autoservisā Rīgā, iepakošanas cehā Rīgas rajonā, aizturot trīs personas, no kurām vienai šobrīd piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Kratīšanu laikā izņemti aptuveni 27 315 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaržu, skaidra nauda 2 350 eiro apmērā, tukšas 1 litrs, 0,5 litri un 0,7 litri tilpuma pudeles, 34 gabali 25 litri tilpuma tukšas kannas ar spirtam līdzīgu smaku, 12 gabali pudeles ar nezināmas izcelsmes tumšu šķidrumu, krēsls ar drošības jostu, kas pārveidots par mehānisku korķu uzskrūvējamo iekārtu; kastes ar pudeļu korķiem un pudeļu etiķetēm.

Pēc VID aprēķiniem no aizturētā spirta daudzuma var izgatavot 65 000 1 litra degvīna pudeles. Valstij novērstā zaudējuma apmērs nenomaksātā akcīzes un pievienotās vērtības nodokļa veidā ir 583 000 eiro.

Kriminālprocess uzsākts pēc 221.2 panta 3.daļas, par iespējamām nelikumīgām darbībām personu grupā pēc iepriekšējas vienošanas, veicot nelikumīgo alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošana), glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

 

Top komentāri

.
.
Tas, ka neattīrīts spirts var atstāt ietekmi uz veselību- par to ne vārda! Galvenais, ka neiekasēti nodokļi 583 tūkstošu apmērā. Te nu redzam valsts prioritātes. Bet visvairāk patika teksts par sēdekli, kas pārveidots par pudeļu aizskrūvēšanas iekārtu...
Nu, lūk!
N
Bet Nemiro pieprasa prevenciju, nevis sodīšanu. Tā jau var nelegālā alkohola rūpnicu atvērt, zinot, ka sekos tikai prevencija. Jeb slepkavot, zinot, ka tikai ar pirkstu pakratīs!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas