Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aglonas bazilika gaida brīvprātīgos, lai dievnamu sagatavotu pāvesta vizītei

Lai Aglonas baziliku pēc remontdarbiem sagatavotu pāvesta Franciska vizītei, dievnamā tiek gaidīti brīvprātīgie, aģentūru LETA informēja prāvests Daumants Abrickis.

Viņš klāstīja, ka visus nepieciešamos līdzekļus bazilikas teritorijas labiekārtošanai un fasādes atjaunošanai bazilikas draudze saņems no valsts. Dievnama apkārtnē plānots nobruģēt celiņus, taču termiņš darbu paveikšanai ir īss, un celtnieki bažījas par laikapstākļu pasliktināšanos, kas darbus var aizkavēt.

Tāpat no valsts budžeta tiks nodrošināti līdzekļi arī pasākuma apskaņošanai, labierīcību nodrošināšanai un citām vajadzībām.

Abrickis stāstīja, ka pēc remontdarbiem bazilikā būs nepieciešami sakopšanas darbi, kuriem aicina pieteikties brīvprātīgos. Tāpat brīvprātīgie var iesaistīties Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku norises nodrošināšanā.

Jau vēstīts, ka Aglonas bazilikas draudze noslēgusi 578 261 eiro vērtu līgumu ar uzņēmumu SIA Rivi RV par bazilikas teritorijas labiekārtošanas darbu realizēšanu, lai gan sākotnēji renovācijas darbu izmaksas tika lēstas 364 845 eiro apmērā, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija.

Top komentāri

Margarēta
M
Finansējums ir piešķirts diezgan liels. Vajadzētu atļauties godīgi cilvēkie samaksāt par darbu, nevis diedelēties pēc brīvprātīgajiem. Kaut vai vecāko klašu skolēniem ļaujiet nopelnīt mazu kabatas naudu vai pensionāriem piepelnīties pie mazās pensijas. Nu, nav godīgi, ka brīvprātīgais darbs tiek izmantots pat situācijās, kad sakopšanai ir piešķirts ievērojams valsts finansējums!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība vēlas mazināt atklātību(6)

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu d...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas