I.Eglītis atkārtoja, ka šīs reformas bija iecerētas veikt jau sen, taču līdz šim tas nav izdarīts. Viņš atkārtoja, ka reformas tiek veiktas, jo šobrīd esam orientējušies uz dārgu ārstēšanos slimnīcās, bet uz ambuatorajiem izmeklējumiem ir lielas rindas. Viņš apgalvoja, ka reformas laikā iegūtos līdzekļus novirzīs pacientu ārstēšanai ambulatori.
“Tie resursi, ko izdosies izcelt ārā, jānonāk ambulatoro dienestu attīstībai, jāpārliek nauda no vienām rokām otrās,” viņš teica. Uz jautājumu, vai būs ko pārlikt, ja naudu nozarei samazina principā, I.Eglītis atbildēja, ka “mēs nevarēsim to nedarīt”.
Viņš pauda viedokli, ka ārstiem, kurus skars reforma, būs jāpārkvalificējas. Latvijā trūkst ģimenes ārstu, minēja ministrs. “Es neuztrauktos par ārstiem, viņi darbu dabūs,” viņš uzskata.
I.Eglītis informēja, ka Veselības ministrijas administratīvo aparātu plānots samazināt par 300 cilvēkiem. Valdības ārkārtas sēdē piektdien kā piemērs nozares pārvaldei tika minēta Igaunija, kur šo darbu paveicot 950 cilvēku, savukārt Latvijā - 1300.
"Mums ir par miljonu vairāk iedzīvotāju un trīs reizes vairāk slimnīcu. Pēc reformas samazināsim darbinieku skaitu par 300, bet tad mēs esam viņiem tālu priekšā un droši vien, ka Igaunija būs tā, kas savējiem stāstīs – redziet, kā Latvijā realizē reformas.”