Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konkursā uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

"Atklātā konkursā uz VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti. Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu," portālu Diena informēja VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis.

Nominācijas komisijas priekšsēdētāja pienākumus pilda VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis. Komisijas locekļi: VNĪ padomes priekšsēdētāja vietniece Inta Komisare, VNĪ padomes loceklis Ansis Grasmanis, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas juriskonsulte Solvita Štrāle un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle Katrīna Zariņa. Atbilstoši konkursa nolikumam nominācijas komisijas uzdevums ir izvirzīt 2-3 labākos kandidātus VNĪ padomei galīgā lēmuma pieņemšanai.

VNĪ valdes locekļa galvenais pienākums būs organizēt un padarīt efektīvāku valsts deleģēto funkciju izpildi, nodrošināt uzņēmuma sekmīgu darbību un attīstību, īpašu uzmanību pievēršot tiesību jomai, juridisko strīdu risināšanai un publisko procedūru jautājumiem, tostarp tiesību aktu izstrādei (jaunradei) un to virzībai. Vienlaikus valdes locekļa pienākumos ietilps nodrošināt akcionāru sapulces lēmumu izpildi, veicināt uzņēmuma saimniecisko darbību, tās tehnisko, ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī pārstāvēt VNĪ atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam, Komerclikumam, statūtiem, padomes un akcionāru sapulces lēmumiem un citu tiesību aktu prasībām valsts un starptautiskā līmenī.

Kandidātiem tiek prasīta augstākā izglītība vadības zinātnēs, tiesību zinātnēs vai citā pielīdzināmā jomā, pēdējo 10 gadu laikā jābūt vismaz trīs gadu pieredzei vadošā amatā lielā organizācijā (apgrozījums ne mazāks kā 10 miljoni eiro gadā, strādājošo darbinieku skaits virs 100, tiešās padotības darbinieku skaits vismaz 30) un vismaz trīs gadu pieredzei komercdarbības uzņēmumā.

No kandidātiem tiek sagaidītas zināšanas juridisko strīdu risināšanas, publisko procedūru jautājumos, pieredze tiesību aktu izstrādes (jaunrades) un virzības procesos, kā arī valsts deleģēto funkciju izpildes procesos. Nepieciešama stratēģiskā un analītiskā domāšana, izpratne un zināšanas par valsts kapitālsabiedrību darbību, kā arī korporatīvo pārvaldību un spējas to ieviest ikdienas darbībā. Tāpat amata kandidātiem vēlama pieredze vadošā darbā valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrībā, nekustamo īpašumu attīstīšanā un pārvaldīšanā, stratēģiju izstrādē un konceptuālo dokumentu veidošanā, kā arī sadarbībā ar ieinteresētajām pusēm un darbā ar medijiem.

Patlaban VNĪ valdē darbu turpina valdes priekšsēdētājs Andris Vārna, kā arī valdes locekļi Sigita Janvāre un Jānis Ivanovskis-Pigits. Savukārt jaunais valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs darbu sāks 2020. gada 6. janvārī.

VNĪ ir viena no lielākajām Latvijas kapitālsabiedrībām, kas veic nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un attīstīšanu, kā arī nodrošina valsts institūcijas ar publisko funkciju veikšanai nepieciešamajām telpām. VNĪ ir lielākā pieredze kultūrvēsturisko un stratēģisko valsts nekustamo īpašumu pārvaldībā un attīstībā, pilsētvides veidošanā un reģionu attīstībā, kā arī valstij nepieciešamo stratēģiskas nozīmes infrastruktūras objektu izveidē un uzturēšanā. VNĪ kapitāla daļas 100% pieder valstij, kuras kapitāla daļu turētājs ir Finanšu ministrija.

Top komentāri

kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Barotavā brīva vieta.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē(28)

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ...

Tūroperatori – neziņas pilni(5)

Tūrisma operatoru kopējais noskaņojums ir neziņas un pesimisma pilns. Atšķirībā no tiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas orientējas uz iekšējo tirgu, ienākošā un izejošā tūrisma perspektīv...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas