Sanāksmē, kas norisinājās ceturtdien un piektdien, ministri lēma, ka NATO turpinās militārās plānošanas procesu, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatava reaģēt uz situāciju Lībijā.
"Plānošanas procesa uzsākšana ir ļoti būtiska, lai izvērtētu visus riskus un ietekmi uz pašreizējām NATO operācijām," uzsvēra A. Pabriks. Aizsardzības ministrs atbalstīja Lielbritānijas priekšlikumu rūpīgi izvērtēt iespējamo operāciju nepieciešamību, juridisko pamatojumu un reģiona valstu atbalstu.
Tikšanās laikā ministri apstiprināja NATO politiskās vadlīnijas, kas sniedz norādījumus NATO Stratēģiskajā koncepcijā norādīto principu īstenošanai aizsardzības un militārās plānošanas jomā, kā arī vienojās turpināt strādāt pie NATO pretraķešu aizsardzības un apstiprinātas kiberaizsardzības pamatnostādnes.
Ministri nolēma, ka nākamajā tikšanās reizē pieņems svarīgos lēmumus NATO reformas īstenošanai. Sarunas plānotas šā gada jūnijā. Atsaucoties uz veiktajām Latvijas aizsardzības sistēmas reformām, A. Pabriks norādīja uz nepieciešamību pasteidzināt reformu īstenošanu un būt izlēmīgākiem to īstenošanā: "Nedrīkst pieļaut, ka neskaidrība ietekmē NATO komandvadības spējas īstenot tai uzdotos uzdevumus."
Atsevišķa diskusija notika par daudznacionālās sadarbības pastiprināšanu, ņemot vērā samazināto budžetu aizsardzības sistēmai vairākās organizācijas dalībvalstīs. Ministri bija vienisprātis, ka sadarbības pastiprināšana ļautu attīstīt līdz šim iztrūkstošās NATO spējas.
Vienlaikus ministri atzina, ka arī daudznacionālajai sadarbībai ir savi ierobežojumi, ņemot vērā, ka daudzās valstīs finansējums aizsardzībai ir kritiski nepietiekošs. Latvijas aizsardzības ministrs norādīja uz pozitīvo Baltijas valstu sadarbību un iniciatīvām Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības padziļināšanai aizsardzības jomā, uzsverot, ka reģionālā sadarbība var kļūt par pamatu efektīvākai NATO spēju attīstībai.
Padomes ietvaros A. Pabriks tikās ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, lai pārrunātu gaisa patrulēšanas jautājumus. Lielbritānijas, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ministru tikšanās laikā tika panākta vienošanās par nepieciešamību izvērtēt ciešāku sadarbību starp valstu jūras spēkiem. Savukārt, tiekoties ar Kanādas un Norvēģijas ministriem, A. Pabriks pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar divpusējo sadarbību un kravu tranzītu uz Afganistānu.