Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Saeimas apakškomisija aicina Rīgas domi steidzami mazināt gaisa piesārņojumu galvaspilsētā

Lai novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, kā arī iespējamu Latvijas tiesvedību ar Eiropas Komisiju, Saeimas Vides un klimata apakškomisija ar vēstuli vērsīsies Rīgas domē, aicinot nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai būtiski samazinātu gaisa piesārņojumu Rīgā. Par to otrdien, 14.maijā, pēc sēdes informēja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (A/P).

"Par spīti tam, ka Rīgas pilsētas pašvaldība ir apstiprinājusi Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmu 2016.-2020. gadam, pašlaik ir skaidrs, ka plānā izvirzītie mērķi netiks sasniegti. Gan ekspertu sniegtie dati un vērtējums, gan sabiedrības paustais norāda uz būtiskām problēmām gaisa kvalitātē Rīgā. Nozīmīgi piesārņojuma cēloņi ir saistīti ar satiksmes infrastruktūras attīstību un plānošanu, nesavlaicīgo ielu uzkopšanu, saimnieciskajām aktivitātēm brīvostas teritorijā un citiem faktoriem. Ir skaidrs, ka problēmas ir lielas, un tās ir steidzami jārisina, jo gaisa piesārņojums tieši atsaucas uz cilvēku dzīves kvalitāti un veselību, izraisot astmu, bronhītu un citas slimības," sacīja Plešs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola deputātus apakškomisijas sēdē informēja, ka gadījumā, ja netiks atrisināta gaisa piesārņojuma problēma Rīgā, Eiropas Komisija varētu ierosināt tiesvedību pret Latviju. Pārkāpumu procedūru par cieto daļiņu piesārņojumu Rīgā, Eiropas komisija uzsāka jau 2014.gadā. Savukārt 2018.gadā Rīgā bija fiksēti 53 gadījumi, kad cieto daļiņu īpatsvars PM10 pārsniedza Eiropas Komisijas noteikto pieļaujamo 35 pārsniegumu skaitu.

Top komentāri

.
.
Rīgā ir ieviesusies sērga- putekļi no ietvēm tiek nopūsti ar lapu pūtējiem, jo sētniekiem ir slinkums vicināt slotas, par ietvju laistīšanu vispār nerunājot. Visos stūros ir kārtīgi putekļu mākoņi- tur sētnieki "strādā" ar lapu pūtējiem. Un, pats interesantākais, Rīgas kungi un Pašvaldības policija šādas "hi-tec tehnoloģijas" atbalsta un akceptē.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ja jūs esat lūzeris jau no agras jaunības, neko neprotat, no darba baidāties, jo jūsu tizlie vecāki jums to nav mācījuši, ja jūs esat sakompleksots tik ļoti, ka baidāties pat no sava spoguļa attēla, ja kailu sievieti esat redzējis tikai smārtfonā, ja jums nav sajēgas, kā pēc vispār Zeme pastāv... jums tomēr ir iespēja - runājiet skaļi par ekoloģiskām tēmām - jūs izskatīsieties gudrs un cilvēki jūs cienīs. Cilvēki mīl un runā melus, viņiem patiks arī jūsējie!
Timurs
T
Verojot bilde redzamo kretinu, mans ieteikums, ludz, tu kretin vacies prom no Rigas un dzivo tur, kur tu netrauce dzivot citiem cilvekiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nopietnas aizdomas par Bondaru finansēm(32)

Pagājušā gada novembra beigās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (A/P) apgalvoja, ka esot spiests iztikt ar 430 eiro mēnesī, bet viņa dzīvesbiedre Ieva...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas