"Projekts nav apdraudēts, bet ieviešanas grafiks atliekas vismaz par gadu," teica Matīss, runājot par Skanstes tramvaja līnijas projekta nākotni pēc tam, kad saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajiem kriminālprocesiem par Rīgas satiksmes trim iepriekš veiktajiem iepirkumiem tam ir apturēts Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējums.
Viņš norādīja, ka šobrīd šajā projektā ir noslēgts tikai viens līgums - par projektēšanu, kamēr iepirkumi par jaunās tramvaju līnijas izbūvi, kā arī par attiecīgajā līnijā paredzētā ritošā sastāva iegādi, nav noslēgušies un, visticamāk, tiks izsludināti no jauna. "Tāpēc te ir iespējama nobīde laikā, kas varētu būt par apmēram gadu, bet tas ir būtiski, lai sabiedrības interesēs būtu caurspīdīgs un skaidrs process, lai nebūtu kaut kādu zemūdens akmeņu, lai nebūtu apvainojumu, un vēlams, lai nefigurētu kompānijas, kuras jau šobrīd tiek apsūdzētas koruptīvos darījumos," pauda Matīss.
Tāpat viņš minēja, ka vēl šajā gadā plānots piesaistīt starptautisku auditorkompāniju, kā arī plānots apstiprināt jaunu Iepirkumu komisijas sastāvu.
Matīss arī atzina, ka pēc iespējas ātrāk Rīgas satiksmei ir nepieciešama pastāvīga valde, kā arī esošā pagaidu valde triju cilvēku sastāvā ir nepietiekama un būtu jāpapildina. "Esošā pagaidu valde triju cilvēku sastāvā, manuprāt, ir nepietiekama un būtu jāpapildina. Būtu nepieciešams pēc iespējas vairāk cilvēku, kas piedalās gan izvērtēšanas procesā, gan arī visos būtiskajos līgumu pārskatīšanas procesos," viņš sacīja.
Vienlaikus Matīss piebilda, ka vēl domās, vai kandidēt uz Rīgas satiksmes valdes locekļa amatu.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksmes veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.
Reaģējot uz KNAB operatīvajām darbībām, visi pieci Rīgas satiksmes valdes locekļi iesniedza Rīgas mēram Nilam Ušakovam (Saskaņa) atlūgumus. Uzņēmuma valdē strādāja no valdes priekšsēdētāja amata atstādinātais Leons Bemhens, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (Saskaņa), Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs (Gods kalpot mūsu Latvijai), kā arī partijas Gods kalpot Rīgai biedre Inese Švekle.
Tikmēr Ušakovs iecēlis pagaidu valdi triju cilvēku sastāvā. Pagaidu valdi vada Matīss, kā arī tajā iekļauti Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs.
Rīgas satiksme nodrošina pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem Rīgā, kā arī apsaimnieko autostāvvietas pilsētas ielu malās. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.
Neslāvs
Ceru, ka pārplānos uz Purvciemu
Skanstes attīstītāju kukulis?