Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sadales tīkls stiprajā vējā aicina uzmanīties elektrolīniju tuvumā

Trešdienas pēcpusdienā, kad Latvijas teritoriju šķērso spēcīgs vējš, brāzmās sasniedzot ātrumu 23 m/s, AS Sadales tīkls aicina būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā.

Spēcīgo vēja brāzmu laikā, gaisvadu elektrolīniju vados var ieķerties vēja nolauzti koku zari vai iegāzties koki, radot apdraudējumu cilvēka dzīvībai. Redzot šādu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē AS Sadales tīkls, zvanot uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot - 112. Uzņēmuma operatīvais personāls seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai elektrotīklā, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi novērstu iespējamos vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozei trešdien, 20. februārī, valsts teritoriju šķērso vējš, kas lielākajā daļā valsts teritorijas vēja brāzmās sasniegs ātrumu līdz 23 m/s un pierims naktī uz 21.februāri.

Ņemot vērā, ka vēja brāzmās var lūzt koku zari, kā arī veci un bojāti koki, AS Sadales tīkls aicina iedzīvotājus būs uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Ikvienam jāatceras, ka gaisvadu elektrolīnijas vados ieķērušies koku zari vai iegāzts koks var pārraut elektrolīnijas vadus un radīt apdraudējumu cilvēka dzīvībai. Redzot šādu bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē AS Sadales tīkls, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot - 112

AS Sadales tīkls operatīvais personāls seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai elektrotīklā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientu elektroapgādi. Gadījumos, ja tiks traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji aicināti informēt AS Sadales tīkls, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Bet, ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību. Šādos gadījumos klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS Sadales tīkls.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas