Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

S&P Latvijas kredītreitingu saglabājusi A- līmenī

Starptautiskā reitingu aģentūra S&P Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabājusi līdzšinējā A- līmenī, nosakot pozitīvu nākotnes perspektīvu, teikts aģentūras publiskotajā paziņojumā.

S&P prognozē, ka laika periodā no 2018.gada līdz 2021.gadam Latvijas ekonomikas izaugsme vidēji veidos 3% gadā, pateicoties investīciju pieaugumam un labvēlīgai ārējai videi.

Aģentūra skaidro, ka Latvijas pašreizējo kredītreitingu galvenokārt atbalsta valsts spēcīgā fiskālā pozīcija. Latvijas parādsaistības, kas ir tuvu 30% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ir vienas no zemākajām Eiropas Savienībā, un S&P prognozē, ka tās turpinās samazināties.

S&P atzīmē, ka pozitīva nākotnes perspektīva ataino potenciālu Latvijas budžeta un ārējās veiktspējas uzlabošanos nākamo 18 mēnešu laikā. Aģentūra norāda, ka varētu paaugstināt Latvijas kredītreitingu, ja valsts fiskālie rezultāti pārsniegs prognozes, veicinot straujāku valsts parādsaistību apjoma kritumu attiecībā pret IKP. Tāpat valsts kredītreitings varētu tikt palielināts, ja tiks samazināts Latvijas maksājumu bilances vārīgums.

Taču S&P varētu samazināt Latvijas kredītreitinga nākotnes perspektīvu uz stabilu, ja valsts ekonomikas izaugsme un līdz ar to arī ienākumu līmenis būs mazāks par šobrīd prognozēto.

Vienlaikus aģentūra uzskata, ka "ABLV Bank" likvidācija Latvijas valdībai neradīs fiskālus izdevumus, bet šī procesa ietekme uz valsts ekonomiku, visticamāk, būs ierobežota. S&P norāda, ka notikumi ap ABLV Bank galvenokārt rada reputāciju riskus saistībā ar Latvijas banku biznesa modeli attiecībā uz nerezidentu klientu apkalpošanu. Tādējādi aģentūra sagaida, ka, ņemot vērā uzticības kritumu un iespējamu ciešāku noregulējumu, ārvalstu noguldījumu apjoms valsts finanšu sistēmā, visticamāk, turpinās samazināties.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas