Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Swedbank piešķīrusi papildu 10 miljonu eiro aizdevumu RTU

Swedbank piešķīrusi papildu 10 miljonu eiro aizdevumu Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Bankā norādīja, ka ar Swedbank aizdevumu RTU turpinās attīstīt studentiem un zinātnei paredzēto infrastruktūru Ķīpsalā. Mērķis ir veicināt Ķīpsalas studentu pilsētiņas attīstību un mūsdienu prasībām atbilstošu studiju, kā arī zinātniskās darbības vides izveidi un labiekārtošanu.

RTU projekti tiek īstenoti gan ar Eiropas Savienības fondu, gan ar Swedbank un Eiropas Padomes attīstības bankas (EPAB) atbalstu. Daļu no kopējā finansējuma veido arī RTU finanšu līdzekļi.

Viens no galvenajiem RTU investīciju projektiem ir Ķīpsalas studentu pilsētiņas attīstība, kurā līdz 2021.gadam plānots turpināt attīstīt Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centru, kas ietver Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Ķīpsalas ielā 6B un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ķīpsalas ielas 6A infrastruktūru pārbūvi, telpu un inženierkomunikācijas modernizāciju.

Tāpat RTU Datorzinātnes un informāciju tehnoloģiju fakultāti plānots pārcelt no Daugavgrīvas ielas 2 un Sētas ielas 1 uz Zunda krastmalu 10, kur sākta jauna mācību korpusa un RTU koplietošanas auditorijas būvniecība, tādējādi panākot lielāku studentu skaita koncentrēšanos Ķīpsalā.

Ķīpsalas studentu pilsētiņas infrastruktūras attīstība paredz arī Zinātnes un inovāciju centra izveidi 800 kvadrātmetru platībā 5.stāva pārejā starp Būvniecības inženierzinātņu fakultātes un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēkām.

"Lai nodrošinātu valsts attīstību nākamajās desmitgadēs, RTU mērķtiecīgi strādā pie universitātes vides modernizācijas un pilnveides, lai ne tikai nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu studiju un zinātniskās darbības vidi, bet arī nodrošinātu pētniecības platformu attīstību, jaunu un inovatīvu produktu, tehnoloģisko risinājumu izstrādi," pauda  RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš.

EPAB aizdevums 15 miljonu eiro apmērā tika apstiprināts 2018.gada novembrī. Savukārt kopējais Swedbank aizdevums RTU attīstības plāniem ir 21 miljons eiro.

Pēc aktīvu apmēra Swedbank ir lielākā banka Latvijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas