Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Asociācija: Pērn Latvijas iedzīvotāji ceļojumiem tērējuši par apmēram 12% vairāk

Pērn par apmēram 12% ir pieaudzis Latvijas iedzīvotāju ceļojumiem tērētais naudas daudzums salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pirmdien preses konferencē par Baltijas tūrisma izstādi Balttour 2019 pastāstīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Inga Kavaca.

Tāpat viņa pastāstīja, ka saskaņā ar aptaujas datiem pērn ārzemēs pabijuši par diviem procentpunktiem vairāk Latvijas iedzīvotāju nekā gadu iepriekš. Precīzi statistikas dati gan būšot pieejami marta beigās.

Viņa pastāstīja, ka ceļojumu iemesli bijuši dažādi, tostarp iedzīvotāji devušies atpūtas braucienos, komandējumos, kā arī ciemos uz citām valstīm pie radiem vai draugiem. Izteikti līderpozīcijas šajā ziņā ieņem došanās atpūsties.

Galvenie atpūtas galamērķi, kurus izvēlējās iedzīvotāji no Latvijas, pēc Kavacas teiktā, pagājušajā gadā bija daudzveidīgi, bet populārākie no tiem - Grieķijas, Turcijas un Spānijas kūrorti.

"Nozare kopumā 2018.gadu ir pabeigusi ar pozitīvu pieaugumu, un es novēlu tā arī turpināt," rezumēja ALTA prezidente.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava pasākumā teica, ka saskaņā ar Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat apkopotajām pēdējām ziņām par tūrisma statistiku tūrisma attīstība Eiropā stagnē, un viesnīcās apkalpoto cilvēku un nakšņojumu skaits pērn ir pieaudzis vien apmēram 2% robežās. Tikmēr Latvijā pērn bija vislielākais tūristu skaita pieaugums naktsmītnēs - vairāk nekā 8% kāpums - salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

"Tūrisma attīstība Latvijā notiek nedaudz straujāk nekā citās Eiropas valstīs, kas attiecas ne tikai uz izejošo, bet arī ienākošo tūrismu," sacīja Šīrava.

Viņa piebilda, ka Latvijā apmēram, 70% no viesnīcās apkalpotajiem tūristiem ir ārvalstu tūristi. Pērn ārvalstu tūristu skaita Latvijā pieaugums varētu būt skaidrojams ar labajiem transporta savienojumiem un dažādiem simtgades pasākumiem Latvijā, kas veicināja tūristu interesi par Latviju, pastāstīja Šīrava.

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem saskaņā ar likumiem un asociācijas statūtiem izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

 

Top komentāri

Andris
A
Vai ceļojums uz darba vietu arī ieskaitīts šajos datos? Savādāk domāju ka Latvijas pamešanu labākas dzīves meklējumos neskaitās kā ceļojums.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Izsludinu konkursu - kādas tēmas varētu ilustrēt ar šim tekstam pievienoto attēlu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas