Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Astoņdesmit divi pret vienu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Margarēta
M
Es gribētu visus ATM reformas pretiniekus noskatīties veco labo "Limuzīnu Jāņunakts krāsā". Uz kurieni Mirttante brauca papīrus kārtot, atstājot Dagniju cīnāmies ar govi? Pareizi! Uz Cēsīm. Šodien Mirrtantei būtu jāmēro ceļš pretējā virzienā uz Stalbi, jo Raiskums, kur dzīvoja Mirttante, nu ir Pārgaujas novads (kas ir pilnīgi fiktīvs un debīls nosaukums, kāpēc tieši šis šis gals ir pārgauja, nevis cēsis?). Es nemaz nerunāšu par to, cik Mirttantes laikos bija iedzīvotāju tai pašā Raiskumā. Un ka tehnoloģijas bija tik, cik rakstāmmašīna un telefons pagastmājā.
ta nu gan
t
Varbūt tieši tā ir pašreizējai reformai- tie, kas varēs lietas kārtot "Cēsīs", ir par reformu, bet tie, kam nu pēc Pūces reformas būs jādodas uz savu nosacīto "Stalbi", ir reformas pretinieki.
 • 1
 • 1
Margarēta
M
Piebildīšu, ka Mirttante dzīvoja Raiskumā. Mirttante brauca uz Cēsīm lietas kārtot, mūsdienu raiskumieši uz Stalbi... Tagad pēc ATM mirttantes atkal varēs iejūgt bērīti un aizlaist uz Cēsi. Tāds Pārgaujas novads, kur pilsētai tuvējiem raiskumiešiem jābrauc pilsētai pretējā virzienā lieras kārtot, ir kroplība, kas turklāt mums visiem dārgi maksājusi.
 • 3
 • 0
Lāsma
L
Pašlaik loģiski argumenti iztrūkst abām pusēm. Reformas ir vajadzīgas, bet tām jābūt saprātīgām un pamatotām.
zaharam
z
Būs noskatījušies no valsts sekretāriem un valsts uzņēmumu padomju vadītājiem! "Jāizveido vienots,ekonomiski pamatots valsts un pašvaldību amatpersonu darba algas un tarifa likmju tīkls,likvidējot prēmēšanas sistēmu.Nekur neder,ka Rīgas domnieks var nopelnīt piecas un vairāk reizes vairāk par ministru,bet valsts sekretārs vairāk par savu ministru vai pat Ministru prezidentu."Skat."Tautas varas atjaunošanai Latvijā jāmaina līdzšinējā valsts orientācija",Juris Bojārs,profesors,Dr.Jur.,LZA akadēmiķis,Latvijas Avīze,2007.gada 27.novembris.
Zahars
Z
Nevīstoša klasika!
 • 5
 • 0
Nepareizi
N
Jā mēs gribam dzīvot kā Ziemeļeiropā,ar nodokļiem jāapliek miljonārus,nevis pensionārus!
zahars
z
Pašvaldību labieši apjēguši, ka debesmannā katls brauc prom, a karotes jau atvēzētas vismaz uz desmitgadi... Pāriet uz grūbeni pie zemnieku galda? Šāds likteņa pavērsiens nav pareizs. Ko darīt ? Sākumam - iebrēkties, ieliekot gadu desmitos vaigos sakrāto mannas spēku...
rūgtā patiesība
r
Tālāk. Šai Kocēnu Karalistē, kuras pastāvēšanas jēga ir absurds, kas redzams katram daudzmaz normālam cilvēkam, bez mēra ar algu, kas ir 50% no ministra algas, ir 14 deputāti. Budžets ir 13,7 miljoni, no kuriem tikai 5 miljoni ir pašu ieņēmumi no nodokļiem un nodevām. Pārējais: aizņēmumi un finansējums no izlīdzināšanas fonda. Toties šī Karaliste, kas dzīvo uz parāda un lielo pašvaldību rēķina, vairāk nekā pusi miljona tērē sportam, kultūrai un atpūtai. 6000 iedzīvotāju kulturizācijai, sportināšanai un pūtināšanai 681 952 eiro. Neslikti tiem, kas piezīdušies pie Kocēnu Karalistes siles. Tāpēc arī jācīnās par savu sili. Un cīnās. Pūcem ar Kariņu viņus vienkārši nevajag ņemt galvā.
ta nu gan
t
Rūgtā patiesība ļoti skaisti proti atrast datus. Lūdzu sameklē un iedod datus vai linku uz aprēķiniem, kur Pūces valdība ir aprēķinājusi ekonomisko ieguvumu no šīs reformas. Tādiem aprēķiniem taču būtu jābūt, vai ne? Bez aprēķina man liktos neiespējama vispār runu sākšana par šo tēmu. Mums ir daudz rakstu par šo reformu, bet vēl nekur nav redzēti ekonomiskie aprēķini. Vai, ja pamatā nav ekonomija, pamatojums ar kādiem citiem apsvērumiem. Līdz šim ir bijis tikai Pūces- ir jābūt, jo tā jābūt. Tāpat atskaiti ar iepriekšējās reformas ekonomiskiem ieguvumiem un salīdzinājumu pirms 1.reformas, pēc 2.reformas. Pat nesaprotu, kāpēc žurnālisti vēl to nav pieprasījuši un publicējuši.
 • 9
 • 7
:)
:
Es neticu, ka kaut ko mehāniski apvienojot, var būtiski samazināt izmaksas - labi, būs mazāks priekšsēdētāju skaits, bet pieaugs viņu atalgojums, tiks algoti vietnieki, konsultanti, jo teritorija taču paplašinās :)
 • 15
 • 3
to :)
t
Piedod, bet arī tagad tur nekas daudz nenotiek. Un tas, kas notiek, kā redzam, notiek uz parāda un citās pašvaldībās dzīvojošo rēķina, kuru pašvaldība daļu viņu nodokļu iemaksā izlīdzināšanas fondā, ko notrimpelēt visādiem kocēniem. Ir vēl mazākas pašvaldības. Ar 3000 iedzīvotājiem. Un arī tām ir savs mērs ar 30 tk algu gadā uz rokas. Trūkst vispār jebkādas loģikas, ka nozares ministram ir jācīnās ar visādiem vietējiem baroniem par algu, kas knapi 2x lielāka par viņējo. Ja gribat zināt tūlītēju ietaupījumu no ATM, paņemiet karti, paņemiet gugli, atveriet amatpersonu deklarācijas, izejiet cauri visu apvienojamo novadu (piemēram, Valmieras novada) tagadējiem pagasteļiem, kas tiks likvidēti, sameklējiet viņu mērus, iečekojiet viņu algu pag.gad. amatpersonu deklarācijās. Izrēķiniet, cik nodokļu maksātāji ietaupīs! Tikai uz šo baroneļu algām vien.
 • 12
 • 2
:)
:
Iespējams ka tur kaut kas notiek nesaimnieciski, nepārzinu šo situāciju, bet skatoties plašāk, kāda ir šīs teritorijas nākotne, kāds ir mērķis - ļaut visam iet savu ceļu un tad pēc kāda laika tā būs mirusi teritorija, kur nekas nenotiks, tur paliks dzīvos vecīši un daži bagāti cilvēki, kuri ieslēgsies savā privātmājā, un pa neceļiem brauks ar džipu uz Valmieru, vedīs tur savus bērnus gan uz skolu, gan bērnudārzu, vai tomēr mēģināt radīt vidi, kur cilvēki grib dzīvot?
 • 9
 • 3
ļuļa
ļ
mani interesē cits jautājums. kāpēc turpat vai katra valdība veic teritoriālo reformu, un cik tas izmaksā? un kāpēc nevar atgriezties pie padomju laika sistēmas, kad bija rajoni un rajonu centri ar slimnīcu un visu citu, kas vajadzīgs?
ta nu gan
t
Jā, un par to partiju diktātu arī. Šobrīd mazās pašvaldībās var veidot vietējos kandidātu sarakstus. Cilvēki pašvaldībās pazīst tos cilvēkus, kas kandidē. Uz nākamajām vēlēšanām katram, kas gribēs pašvaldībā darboties, protams, būs jāsastāv kādā lielajā partijā. Komplektā būs viss pārējais partiju diktāts- savi cilvēki kandidātos, kopējā partiju politika, pašvaldību konkursos uzvaroši savi (tas ir, priekš partiju vadības savi) cilvēki- vārdu sakot varas centralizācija.
 • 5
 • 5
ta nu gan
t
Viena no Pūces reformas problēmām ir tā, ka pašvaldībām neļauj veidot novadus bijušo rajonu robežās. Iepriekšējās reformas laikā pagasti atvienojās no bijušā rajonu sadalījuma un izveidoja mazos novadus. Šobrīd, kad atkal grib veidot novadus lielākus, vairs pagastiem neļauj atvienoties un savienoties savādāk. Un Pūces spītība to neuzklausīt ir vienkārši apbrīnojama.
 • 8
 • 4
:)
:
Vai Padomju laikos tie rajonu deputāti kaut ko noteica? Tad taču visu diktēja partija, visus lēmumus pieņēma Maskavā, varbūt dažus Rīgā. Tas bija pavisam cits modelis, pie kura nu gan negribētos atgriezties.
 • 8
 • 4
rūgtā patiesība
r
Piemēram, viens no tiem, kas ir PRET, ir Kocēnu domes mērs. Saņem 31 tk. gadā uz rokas (ministrs ap 61 tk gadā). Kocēnu pašvaldībā deklarēto drusku vairāk par 6000 iedzīvotājiem. Un, kas pats absurdākais, no Kocēniem līdz Valmierai ar kājām vai aiziet pusotras stundas laikā, jo Kocēnu dome no Valmieras domes atrodas kaut kādu 7 km attālumā.
:)
:
Vai pēc apvienošanās Valmieras deputāti strādās bez maksas? Vai valmieriešiem interesēs kaut kādu tur 6000 kocēnēšu vajadzības? Un ja interesēs, vai to varēs izdarīt bez naudas?
 • 5
 • 10
rūgtā patiesība
r
Skaidrs, ka pašvaldību vadītāji ir pret. Viņi kā pašvaldību vadītāji saņem apmēram pusi ministra algas. Ir vērts pacīnīties par personisko vietu, krēslu, kabinetu un algu.
Jautājums
J
Vai VARAM ir Latvijas reģionu un pagastu ilgtspējīgas, pamatotas un pārdomātas attīstības redzējums? Kur plāni, programmas, atbalsta mehānismi VISAS Latvijas attīstībai, kur lauku apdzīvotības palielināšanai!? Kāpēc igauņi var, bet pie mums- grauj, cik var? Vai ar saprātu kaut kas nav lāgā mūsu valdīklām?
Bobs
B
Ja jau sabiedrība piedeva Pūcem OIK, piedos arī teritoriālo reformu. Ekonomikas ministrijā viņu no cietuma izglāba atkāpšanās no amata, reģionālajā ministrijā viss vēl priekšā.
Ļoti pareizi!
Ļ
To nakstpodu ne, bet naktsputnu sen laiks patriekt!
Tenis
T
Ir tacu skaidris, ka ir iestajies vislatvijas soks, jo teritoriala reforma paredz samazinat rijigajiem cukam vietu pie siles no 119 cuku silem lidz 36 cuku silem, protams, ka Latvanijas zagligaja karaliste ir iestajies soks un apmulsums, jo zudis cukam risanas vietas pie silem, jo laukos sis sieles nodrosna vietvalzu gimenu, radu, draugu barosanos. Izskatas, ka ciganbaronam Lembem un ZZS zaglu bandai ir iestajusies totala amnezija. Reforma ir javeic un ir jaatjauno padomju okupacijas laika esosa sistema ar rajoniem un to centriem, ja kas, tad padomju okupacijas 50 gados pasvaldibas tika saglabatas kadas tas bija pirmaja neatkarigaja Latvija. Ir tacu apsurds, ka Latvija ir ZZS zaglu banda izveidojusi 119 pasvaldibas- cukam risanas sieles.
pašvaldības tērē nenormāli
p
Vidēji Eiropā pašvaldības tērē 11% no valsts kopīgajiem nodokļu ieņēmumiem. Latvijā pašvaldības tērē 19%.
pašvaldību negausība
p
pašvaldību negausība, prasot nenormāli lielu nodokļu daļu, nožņaudz ekonomikas attīstību un atņem naudu veselības aprūpei un izglītībai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas