Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 17. jūnijs
Artis, Artūrs

Atklāta foto izstāde Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā

Krāšņā foto izstādē aicina iepazīties ar desmit Latvijas sociālajiem uzņēmumiem un to radītājiem, kuri darbojas dažādās jomās, ikdienā palīdzot risināt sabiedrībā aktuālas problēmas.

Foto izstāde „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā” sniedz iespēju ieskatīties to uzņēmēju stāstos, kuri ikdienā nolēmuši savu darbu un gūto peļņu ieguldīt sabiedrības labā, uzlabojot līdzcilvēku ikdienu. No grupu dzīvokļiem, inovatīvām mācīšanās metodēm līdz maizes terapijai un neredzamās pasaules atklāšanai – ar tik dažādiem jautājumiem strādā sociālie uzņēmumi visā Latvijā.

Izstādi veidojusi Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku un Attīstības finanšu institūciju ALTUM. Līdz 13. jūnijam tā skatāma iepirkšanās centrā “AKROPOLE Alfa” 2. stāvā, savukārt vasarā izstāde tiks izrādīta arī reģionos.

“Desmit stāstos atklājas daudzveidība gan darbības jomās, gan reģionos, gan sociālo uzņēmumu radītajās pārmaiņās visā Latvijā. Nebija viegli izvēlēties stāstu varoņus, jo ir tik daudzi, kurus izcelt. Ik gadu šo izstādi varēsim papildināt, lai turpinātu stāstīt par to, kā radīt pozitīvas pārmaiņas ilgtermiņā. Tie ir iedvesmas stāsti tam, kā nepaiet garām un savu ikdienas darbu padarīt jēgpilnu, risinot sabiedrībai aktuālas problēmas,” izstādes ideju skaidro Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa.

"Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ne tikai drosmi pārvērst savu sirdslietu par produktu vai pakalpojumu ar pievienoto vērtību, bet arī pievērst uzmanību sabiedrībā nozīmīgiem un aktuāliem jautājumiem. Lai arī izstāde izgaismo mazu daļu sociālo uzņēmēju stāstu, tā ir unikāls ieskats to cilvēku ikdienā, kuri iegulda savu laiku un zināšanas, lai daudzu ikdiena kļūtu labāka un kvalitatīvāka. Šī izstāde, iespējams, var kļūt par iedvesmu kādam uzņēmējam vai idejas autoram, kas vēl to nav izlolojis līdz galam," uzsver Luminor bankas vadītāja Latvijā Kerli Vares.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “ALTUM ar sociālajiem uzņēmumiem strādā jau vairāk nekā piecus gadus, un līdz šim Labklājības ministrijas un ALTUM kopīgajā programmā esam atbalstījuši vairāk nekā 200 sociālos uzņēmumus, grantos tiem piešķirot 12 miljonus eiro. Šis atbalsts palīdzējis attīstīt sociālos uzņēmumus visā Latvijā. Jau drīzumā  ALTUM atvērs jauno sociālās uzņēmējdarbības programmu, kurā uz grantu varēs pretendēt gan jauni sociālie uzņēmumi, gan tādi, kas atbalstu izmantojuši arī iepriekš. Esam priecīgi atbalstīt arī šo izstādi, kas ir spilgts un sirsnīgs ieskats ļoti nozīmīgajā darbā, ko visas sabiedrības labā veic sociālie uzņēmumi.”

“Mēs uzskatām, ka daudzveidība un vienlīdzīgas iespējas ir atvērtas, uz nākotni vērstas un plaukstošas sabiedrības pamats. Sadarbība ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju ir veids, kā varam ne vien atbalstīt sociālos uzņēmumus, iepazīstinot ar viņu stāstiem plašāku publiku, bet arī iedvesmot mūsu apmeklētājus un nodrošināt viņiem patīkamu un izglītojošu iepirkšanās vidi. Tādēļ aicinu ikvienu, kas dodas uz “AKROPOLE Alfa” iepirkšanās gaitās, atvēlēt nelielu brīdi un apmeklēt izstādi,” pauž iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa” vadītāja Sanita Krīgere.

Izstāde aplūkojama arī digitālā versijā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kultūras ministre Logina atkāpjas no amata

Kultūras ministre Agnese Logina (P) nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beigs pildīt 17.jūnijā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas sabi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas