Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Avārijas situācija Balticovo notekūdeņu attīrīšanas iekārtās (papildināts 19:00)

Pirmdien no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS Balticovo ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Valsts vides dienests (VVD) situāciju vērtē kā ļoti nopietnu. Iecavas novada dome gan uzsver, ka notikušais neradot lielu apdraudējumu.Portālu Diena.lv dienestā informēja, ka iekārtās gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas.

Pašlaik notiek notikušā cēloņu izmeklēšana. Uzņēmuma darbinieki šobrīd veic neatliekamos pasākumus avārijas ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi. Par notikušo informēta arī VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde, kas uzrauga uzņēmuma darbības, kā arī apseko Verģupi un Iecavas upi.Balticovo informē, ka uzņēmums līdz minimumam samazinājis ražošanas procesus, līdz ar to arī saražoto notekūdeņu daudzumu. Iespēju robežās darbu uzsākušas rezerves vecās attīrīšanas iekārtas. Jelgavas RVP uzdevusi uzņēmumam veikt nepārtrauktu Iecavas upes pietekas Verģupes ūdens monitoringu. Uzņēmums informējis vides pārvaldi, ka šobrīd veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas attīrīšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.VVD situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu AS Balticovo vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu. VVDdarbinieki  šobrīd pēta Verģupes stāvokli pēc avārijas. Uzņēmums operatīvi reaģējis uz avāriju un strādā pie situācijas uzlabošanas. Savukārt Iecavas novada dome neredz apdraudējumu bojāto notekūdeņu attīrīšanas iekārtu dēļ, aģentūrai LETA apgalvoja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis (ZZS).Tiesa, pirms aģentūras LETA zvana viņš par šodien notikušo ar uzņēmuma Balticovo ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām nebija informēts, taču uzsvēra, ka draudus Iecavas iedzīvotājiem tas nevar radīt.Par to pārliecināts ir arī Iecavas novada domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.Pelsis izteica cerību, ka uzņēmumam izdosies novērst radušos ķibeli pēc iespējas tuvākā laikā.(papildināta 1.rindkopa, pievienotas pēdējās 4 rindkopas)

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ziloņus nesastapa(7)

Pieļauju, ka vēl joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Dienvidāfrikā nav bijuši, tomēr pašlaik šī tālā valsts ir daudzu uzmanības centrā, dažubrīd diskusiju asumam uzviļņojot gandrīz lī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas