"Mazgātavas" ēnā
EP deputāti pauduši nožēlu, ka ne tikai citu pasaules reģionu valstis, bet arī ES dalībvalstis minētas "Panamas dokumentos", un norādījuši uz "politiskās gribas trūkumu atsevišķās valstīs īstenot reformas un nodrošināt likumu ievērošanu".
EP deputāts no Latvijas Roberts Zīle, kurš strādājis PANA komitejā, atbildot uz Dienas jautājumu, kā Latvija izskatās uz citu ES dalībvalstu fona, skaidro: "Latvija bija nonākusi uzmanības lokā saistībā ar darījumiem, kuros figurē Trasta komercbanka un Moldova, proti, runa ir par shēmu, kas pazīstama kā Laundromat jeb Globālā mazgātava (vērienīga starptautiska mēroga naudas atmazgāšanas shēma, kurā no 2010. līdz 2014. gadam bija iesaistītas daudzas valstis un dažādas bankas – red.). Manuprāt, Latvijā līdz ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadības nomaiņu situācija ir uzlabojusies. Es pieņemu, ka tad, kad bija Laundromat gadījums, Viestura Burkāna vadītais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests darījumus uzskaitīja, bet tālāk nekas nenotika."
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 28. decembra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!