Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Iniciatīvā rosinās darba devējiem paredzēt pienākumu atbildēt uz pieteikumiem vakancei

Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība rosina iestrādāt Darba likumā normu, paredzot pienākumu darba devējam atbildēt cilvēkam, kas piesakās kādai vakancei, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Ruta Zanda Berkmane.

Labklājības ministrijai (LM) nosūtītajā iesniegumā biedrība atgādina par savu pērn decembrī sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv ievietoto iniciatīvu Par atgriezenisko saiti, piesakoties darbā

Biedrība savā pērnā gada iniciatīvā vēsta, ka Latvijā darba meklētāji bieži saskaras ar situāciju, kad, piesakoties kādai vakancei, nesaņem atgriezenisko saiti no potenciālā darba devēja. Iniciatīvā uzsvērts, ka labi personāla speciālisti, gan privātajā, gan valsts sektorā cenšas dot atgriezenisko saiti un atbild visiem kandidātiem, kas pieteikušies uz kādu vakanci, tomēr ļoti daudzi to nedarot.

Kā norāda iniciatīvas autori, tas radot situāciju, ka potenciālais darba ņēmējs, iespējams, nepiesakās citai vakancei, jo gluži vienkārši gaida atbildi no darbavietas kur pieteicis savu kandidatūru.

Biedrība uzskata šādu situāciju par neētisku no darba devēju puses un iestājas par to, ka Darba likumā jānosaka - ikvienam darba devējam ir obligāts pienākums sniegt atgriezenisko saiti personai, kura pieteikusies vakancei.

Biedrība lūdz LM izskatīt iespēju nākotnē attiecīgi mainīt vai papildināt Darba likumu un nepieciešamības gadījumā arī citus normatīvos aktus.

Patlaban par iniciatīvu ir parakstījušies 785 cilvēki.

Top komentāri

papildinājums
p
Vēl likumā būtu jānosaka, ka pieteikties vakancei drīkst tikai personas, kuras atbilst sludinājumā noteiktajam. Ja piesakās persona, kas neatbilst, vai melo, ka atbilst, piespriest administratīvo sodu. Vēl likumā ir jāiekļauj norma, ka sūtīt pieteikumus uzņēmumiem, kuri nemeklē darbiniekus, ir sodāma rīcība.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas