Laika ziņas
Šodien
Apmācies

"Jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti" - Levits Rīgas pilī ticies ar Burovu

Valsts prezidents Egils Levits otrdien Rīgas pilī tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR), pārrunājot plašu jautājumu loku par galvaspilsētas aktualitātēm, kā arī valsts institūciju un galvaspilsētas sadarbību, portālam Diena.lv informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Abas puses bija vienisprātis, ka galvaspilsētai, kurai ir īpašas funkcijas valstī, ir nepieciešama konstruktīva sadarbība dažādos praktiskās dzīves jautājumos ar valsts institūcijām rīdzinieku un visas Latvijas iedzīvotāju labā. Abas puses bija pārliecinātas, ka ir jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti un jāīsteno tāda sadarbība, kas stiprinātu Rīgu kā modernu Ziemeļeiropas metropoli.

Levits tikšanās laikā izrunāja jautājumu par bērnudārzu trūkumu galvaspilsētā. Burovs informēja par pašvaldības plāniem, tajā pašā laikā aktualizējot audzinātāju un auklīšu trūkumu, kā arī pedagoga prestižu valstī kopumā. Sarunā tika akcentēts, ka darbs pie jauno speciālistu piesaistes iegūtajai profesijai ir viens no lieliem un nākotnes izglītībai ļoti svarīgiem jautājumiem, kur valstij, universitātēm un pašvaldībām cieši jāsadarbojas. Burovs atzīmēja, ka ir atvērts sadarbībai ar valsts institūcijām dažādu jautājumu risināšanā.

Tikšanās laikā tika pārrunāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādē esošais Pašvaldību likums un tajā noteiktās galvaspilsētas funkcijas. Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja sacītā, nepieciešams pārrunāt arī, kā finansiāli risināt galvaspilsētai paredzētās funkcijas.

Levits interesējās par Rīgas aglomerācijas jautājumiem, kā arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanu. Abas puses pārrunāja arī jautājumu par Pēterbaznīcas nākotni.

 

Top komentāri

:)
:
Izklausās gandrīz kā starptautiskas sarunas :)))
ridzinieks
r
Vai tautas tevs aizradija Burovam, ka ir amorali un netaisnigi Rigas pilseta pielaut sabiedriska transporta pakalpojumus bez maksas un nemt milijoniem eiro no valsts budzeta, lai so kroplo, netaisnigo sistemu uzturetu, kas, patiesiba irpolitiska korupcija un Levitam ka juristam tas ir jasaprot. Visa Latvija sabiedriska transporta pakalpojumi ir jabut par maksa, sakot no 7 gadus veciem berniem. Pie sodienas cenam samaksa varetu but: berniem, jauniesiem, studentiem 30 eiro centi, pensionariem, invalidiem 50 eiro centi, stradajosajiem, pilsetas cieminiem, turistiem 70 eiro centi par vienu braucienu.
ērce
ē
Krievnacists Ušakovs centās Rīgu veidot kā atsevišķu valsti — ar savām pārstāvniecībām ārzemēs, savu izglītības sistēmu, savu (krievu) valodu, savu polītiku …. Es brīnos, ka Kučinska un Dombrovska valdības to visu tik labvēlīgi pacieta.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas