Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunzeme: VID krīzes apstākļos mobilizējis visus resursus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pašreizējās krīzes apstākļos ir mobilizējis visus resursus, jo darba apmērs pieaug ar katru dienu, intervijā aģentūrai LETA atzina dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

"Šādos krīzes apstākļos ir jāspēj mobilizēties, un to mēs arī darām. Mēs novirzām resursus no ikdienas funkcijām uz ārkārtas situācijas risināšanu, mēs izveidojām triecienkomandas un ļoti ātri apgūstam jaunās funkcijas. Tā mums ir jārīkojas, tāds ir mūsu pienākums. Šobrīd esam mobilizējuši resursus tā, lai iesniegumus varētu izskatīt piecu dienu laikā. Pagaidām mums tas izdodas, taču ir pagājušas vien divas nedēļas, kopš izsludināts ārkārtējais stāvoklis," norādīja Jaunzeme.

Viņa piebilda, ka šobrīd darbinieku dienestam pietiek, taču darba apmēs un iesniegumu skaits pieaug ar katru dienu.

Uz jautājumu, vai VID sagaida atbalstu no valdības puses, piemēram, piemaksas, viņa atzīmēja, ka šobrīd VID darbiniekiem ir tiesības apmaksāt virsstundas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

"Ir skaidrs, ka cilvēki nevar strādāt 24 stundas diennaktī, ir jāspēj novirzīt resursi tā, lai cilvēki spētu atpūsties. Strādājam arī sestdienās un svētdienās, bet mums ir tiesības apmaksāt šīs virsstundas, arī sagādāt visus nepieciešamos aizsarglīdzekļus," norādīja VID vadītāja.

Jaunzeme arī uzsvēra, ka VID cenšas pēc iespējas vairāk organizēt darbu attālināti. 

"Domāju, ka VID šobrīd ir iestāde ar vislielāko attālināti strādājošo cilvēku skaitu. Mēs esam ceļā uz to, lai nodrošinātu attālinātu darbu 800 nodarbinātajiem. Mēs ļoti nopietni gatavojamies situācijai, ja tiešām tiek izsludināta pilnīga karantīna. Mums ir jādara viss, lai varētu turpināt strādāt jebkuros apstākļos un varētu nodrošināt visas funkcijas, kas uzņēmējiem ir nepieciešamas. Taču muita nevar strādāt attālināti, viņiem jābūt posteņos 24/7, lai neapstātos kravas, arī Nodokļu un muitas policijas pārvalde nevar strādāt attālināti, jo kriminālprocesa materiālus nevar nest uz mājām," stāstīja Jaunzeme.

Top komentāri

Alberts
A
interesanti es gribētu zināt kas tas par izteikumu
truth
t
Vai tiem darbiniekiem, kuri spiesti iet darbā riskējot ar veselību būs piemaksas?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas