Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Klajā nākusi grāmata par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību

Klajā nākusi grāmata More is better: Nordic-Baltic cooperation 1991 – 2031 (Mera är bättre: Nordiskt-Baltiskt Samarbete 1991 – 2031), kas tapusi pēc Ziemeļu Ministru padomes biroju Baltijas valstīs iniciatīvas, Diena.lv informēja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā informācijas padomniece Inga Puriņa.

Grāmatas nosaukumā ir atsauce uz 1991. gadu, kad Ziemeļvalstis nolēma atvērt Ziemeļu Ministru padomes pārstāvniecības Baltijas valstu galvaspilsētās - Tallinā, Rīgā un Viļņā. 2011. gadā biroji svinēja savu 20 gadu jubileju. I. Puriņa norāda, ka pēc pārstāvniecību domām tas ir īstais laika nogrieznis, lai atskatītos uz padarīto un iezīmētu sadarbības jomas nākošajai divdesmitgadei līdz 2031.gadam.

Veidojot grāmatu, dažādu jomu speciālisti tika aicināti izteikt savu personisko viedokli par nākotnes izaicinājumiem, lai veicinātu diskusijas par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nākotnes sadarbību Baltijas jūras reģionā. Tāpat grāmatā ir iespēja iepazīties ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ārlietu ministru viedokli par NB8 (Nordic – Baltic Eight) sadarbību tuvākajā nākotnē.

Grāmata pieejama angļu un zviedru valodā. Grāmata ir bezmaksas un to var pasūtīt un saņemt Ziemeļu Ministru padomes birojos Baltijas valstīs, ka arī iepazīties ar grāmatas tekstu internetā – angļu valodā More is better: Nordic-Baltic cooperation 1991-2031 un zviedru valodā Mera är bättre: Nordiskt-Baltiskt Samarbete 1991-2031.

Jāpiebilst, ka jaunā grāmata pirmoreiz tika prezentēta šī gada oktobra beigās un novembra sākumā notikušajā Ziemeļvalstu Padomes 64. sesijā Helsinkos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas