Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Labklājības ministrija: Pensiju indeksācija nav paredzēta pensijas apmēra būtiskai palielināšanai

Pensiju indeksācija nav paredzēta, lai būtiski palielinātu pensijas apmēru vai nodrošinātu papildu atbalstu, komentējot Latvijas Pensionāru federācijas ierosinājumu veikt pensiju indeksāciju vienādā summā visiem pensionāriem, aģentūrai LETA pauda Labklājības ministrijas (LM) Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Sandra Stabiņa.

Kā iepriekš sacīja Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš, lai uzlabotu mazo pensiju saņēmēju stāvokli, jāpanāk, ka pensiju indeksācija notiek vienādā summā visiem pensionāriem.

Tikmēr LM pārstāve norāda, ka pensiju indeksācijas mērķis ir kompensēt inflācijas ietekmi uz pensijas apmēru, tātad, lai saglabātu piešķirtās pensijas sākotnējo vērtību, nevis lai ievērojami palielinātu pensijas apmēru vai nodrošinātu papildu atbalstu noteiktām personu grupām.

Stabiņa atgādināja, ka pensiju indeksācijā piemērojamais indekss veidojas no faktiskā patēriņa cenu indeksa un daļas no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem. "Pēdējos gados tieši apdrošināšanas iemaksu algas reālais pieaugums veido pensiju indeksācijā piemērojamo indeksu, jo inflācijas ietekme ir ļoti neliela. Piemērojamo faktisko patēriņa cenu un iemaksu algas indeksu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķina, pamatojoties uz tās rīcībā esošajiem datiem un Centrālās statistikas pārvaldes statistikas datiem," sacīja LM pārstāve.

Pēc Stabiņas teiktā, respektējot pašvaldību lomu savu iedzīvotāju dzīves līmeņa nodrošināšanā, valsts ir paredzējusi arī pašvaldības pienākumu sniegt iedzīvotājiem atbalstu sarežģītajos gadījumos.

Kā ziņots, seniori apsver iespēju organizēt protesta akciju budžeta pieņemšanas laikā.

Kā pirmdien Latvijas Pensionāru federācijas Domes sēdes dalībniekiem sacīja federācijas vadītājs Andris Siliņš, viņš neizslēdz iespēju, ka šāda akcija varētu tikt rīkota, tomēr uzskata, ka tās organizēšanas gadījumā senioriem būtu jābūt plaši pārstāvētiem. Pretējā gadījumā akcijai varot būt pat pretējs efekts.

Siliņš sacīja, ka ir Pensionāru federācijai ir divi svarīgi priekšlikumi - pensiju indeksāciju veikt vienādā summā visiem pensionāriem, kā arī izveidot Saeimas Sociālo un darba lietu Pensionāru lietu apakškomisiju, lai pensionāriem svarīgi jautājumi parlamentā neapstātos.

 

Top komentāri

Ja NAV paredzētsa, tad vajag
J
PAREDZĒT! Rupjas kļūdas jālabo!
Sandrai Stabuņai - vilka pasi!
S
Ja cilvēks nestāv un nekrīt par pensionāriem, tad viņam šajā amatā nav ko darīt!
Daina Bērziņa
2009.g.lai aizsargātu pensionārus no dzīves dārdzības pieauguma un saglabātu viņu pirktspēju līdzšinējā līmenī, valsts divas reizes gadā - aprīlī un oktobrī - nodrošināja pensiju indeksāciju. Valdis Dombrovskis to atcēla,jo esot ekonomiskā krīze. Tagad tikai viena indeksācija. Dombrovskis lika pensionāriem savillkt jostas un aizmirsa atlaist,bet pats aizbēga uz Briseli.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas