Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Latvija ieņem 20.vietu pasaulē dzimumu vienlīdzības ziņā

Islande kārtējo gadu pēc kārtas saglabājusi pirmo vietu pasaulē dzimumu vienlīdzības ziņā, savukārt Latvija ierindojusies 20.vietā, liecina Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) ikgadējais ziņojums par dzimumu vienlīdzību pasaulē.

Saraksta pirmās vietas tradicionāli ieņem Ziemeļvalstis: otrajā vietā atrodas Norvēģija, trešajā - Somija, ceturtajā - Āfrikas valsts Ruanda, bet piecinieku noslēdz Zviedrija.

Latvija ierindojusies 20.vietā, gada laikā nokrītot par divām vietām un atslīdot atpakaļ uz 2015.gadā ieņemto vietu. Vēl 2013.gadā Latvija ierindojās 12.vietā, bet 2014.gadā bija noslīdējusi uz 15.vietu. Vērtējot pēc atsevišķām jomām, Latvija ir starp valstīm ar visaugstāko novērtējumu sieviešu izglītības iespēju un veselības un mūža ilguma ziņā, kur abās kategorijās Latvija kopā ar virkni citu valstu dala pirmo vietu. Savukārt pēc sieviešu līdzdalības ekonomikā Latvija ierindojas 15.vietā, bet pēc līdzdalības politikā - 41.vietā.

Savukārt Lietuva un Igaunija sarakstā ierindojas krietni zemāk - Lietuva ieņem 28.vietu, kas saistīts ar zemu novērtējumu sieviešu ekonomiskās līdzdalības un iespēju (28.vieta) un politiskā līdzdalības (42.vieta) jomās.

No Baltijas valstīm dzimumu vienlīdzības ziņā viszemākajā pozīcijā ir Igaunija, kas ierindojas 37.vietā, saņemot zemu novērtējumu par sieviešu ekonomiskās līdzdalības (38.vieta.), politiskās līdzdalības (52.vieta) un veselības un mūža ilguma (36.vieta) jomās.

WEF pētījumā mērīta "plaisa starp dzimumiem" četrās būtiskās dzimumu nevienlīdzības jomās - ekonomiskā līdzdalība un iespējas, izglītības iespējas, politiskā līdzdalība, kā arī veselība un mūža ilgums.

Vissliktākā situācija sieviešu vienlīdzības jomā ir Irānā, Čadā, Sīrijā, Pakistānā un Jemenā.

No pētījumā apskatītajām 144 valstīm 82 valstīs dzimumu vienlīdzība aizvadītā gada laikā uzlabojusies, bet 60 - pasliktinājusies, norāda WEF.

Top komentāri

Trollis JT
T
Islandē ir tieši tik pat daudz policistu vīriešu, kā policistu sieviešu. Islandē Parlamenta deputāti ir puse vīriešu un puse sieviešu. Islandē 50% naudas pieder vīriešiem , 50% - sievietēm. Islandē cietumos sēž sievietes un vīrieši absolūti vienādās proporcijās, ne viena vairāk, vai mazāk. Sētnieki... - tas pats. Islandē geizerus apmeklē tik pat daudz vīriešu, cik sieviešu. Pats galvenais, par ko zināms vien nedaudziem - Islandē vīrieši nēsā krūšturus. Kāpēc? Jo tas būtu sieviešu tiesību pārkāpums, ja vīrieši ietaupītu uz šo apģērba gabalu. Ja vienādi, tad vienādi!
piegriezies
p
Kurš un ar kādiem rīkiem šitos sviestus var izmērīt? Ja vien lieka nauda, vajag izgudrot problēmu un saorganizēt problēmvalstu top'us!
Trollis JT
T
Tātad, ja sieviete grib reģistrēt uzņēmumu, Latvijā viņai tomēr bieži atsaka.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies?(29)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas ce...

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(7)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas