Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lidosta Rīga pievienojas Eiropas Aviācijas drošības aģentūras Covid-19 ierobežošanas hartai

Lidosta Rīga pievienojas Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) Covid-19 ierobežošanas hartai, apliecinot uzņēmuma gatavību strādāt pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem un sadarboties nacionālā un starptautiskā līmenī slimības izplatības risku mazināšanai, informē VAS Starptautiskā lidosta Rīga pārstāve Laura Kulakova.

EASA harta, ko pašlaik parakstījušas 22 Eiropas lidostas un lidostu operatori, ietver ne tikai apliecinājumu hartas dalībnieka spējai savā darbībā nodrošināt visaugstākos epidemioloģiskās drošības standartus, bet paredz arī savstarpēju sadarbību un informācijas apmaiņu, lai uzlabotu nozares kopīgos pasākumus un standartus, kuru mērķis ir rūpēties par maksimālu pasažieru drošību un aizsardzību globālās pandēmijas apstākļos.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa uzsvēra, ka pasažieru drošība un veselība ir lidostas svarīgākā prioritāte. "Jau kopš pandēmijas sākuma lidosta Rīga ir ieguldījusi lielu darbu, lai pilnveidotu gan pasažieru un gaisa kuģu apkalpošanas procesus, gan infrastruktūru ar mērķi maksimāli mazināt slimības izplatības riskus. Pievienojoties EASA hartai, lidosta apliecina gatavību rīkoties pati un sadarboties ar citiem, lai avioceļojumi būtu maksimāli droši un mūsu pasažieri - pasargāti," pauda Odiņa.

Pievienošanās hartai ir apliecinājums tam, ka maijā lidostā Rīga ieviestā epidemioloģiskās drošības programma #NeļaujVīrusamCeļot atbilst EASA-ECDC Aviācijas veselības drošības protokolam. Šis dokuments satur EASA un Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra (ECDC) izstrādātas zinātniski pamatotas vadlīnijas lidostām un lidsabiedrībām Covid-19 risku mazināšanas pasākumu ieviešanā ar mērķi nodrošināt vienotu un saskaņotu rīcību visā Eiropas aviācijas nozarē.

Harta arī paredz iknedēļas informācijas un datu apmaiņu starp hartas dalīborganizācijām un EASA. Analizējot iesniegto informāciju gan par pasažieru plūsmas intensitātes pieaugumu, gan saslimšanas gadījumiem un izplatību, EASA vērtēs ieviesto pasākumu efektivitāti un nepieciešamības gadījumā spēs operatīvi reaģēt uz aktuālo situāciju, tādējādi vairojot kopējo ceļošanas drošību Eiropā.

EASA hartu līdz šim parakstījušas vairāk nekā 40 Eiropas lidostas un lidsabiedrības. Plašāka informācija par hartu un tās parakstītājiem atrodama EASA mājaslapā.

Lidostas Rīga ieviestā programma #NeļaujVīrusamCeļot paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 izplatības riskus. Tostarp atbilstoši EASA-ECDC vadlīnijām noteikts, ka, uzturoties lidostā, pasažieriem obligāti jāvalkā medicīniskā maska, tāpat ceļotājiem tiek nodrošināta iespēja pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

Tāpat ieviesti pasākumi darbinieku aizsardzībai un lidostā tiek īstenoti papildu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumi.

Lidosta aicina pasažierus jau pirms ierašanās lidostā Rīga iepazīties ar ieviestajiem drošības pasākumiem lidostas mājas lapā, kā arī rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijdas drošības prasībām. Piemēram, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic savos gaisa kuģos neielaiž pasažierus ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras pārbaude pasažieriem tiek veikta pirms drošības kontroles.

Lidosta arī aicina vēl pirms ceļojuma noskaidrot, kādas prasības ieceļošanai un ierobežojumi ir noteikti galamērķa valstī.

Ieceļojošiem pasažieriem lidosta atgādināja - ja ceļotājs Latvijā ir ieradies no valsts, kur Covid-19 kumulatīvais rādītājs 14 dienu periodā pārsniedz 15, viņa pienākums ir ievērot obligātu 14 dienu pašizolāciju. Valstu saraksts ir atrodams Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas