Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LM un LPS vienojas par garantētā minimālā ienākumu līmeņa palielināšanu

Labklājības ministrijas (LM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ikgadējās sarunās panākta vienošanās sākt garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa palielināšanu no nākamā gada, nosakot to 64 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Patlaban GMI ir 53 eiro.

Pēc Zariņa teiktā, abas puses konceptuāli atbalstīja arī plānu par minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanu, vienojoties, ka lēmums par to pieņemams un īstenojams abām pusēm - valsts un pašvaldību līmenī.

LM prezentēja arī piedāvājumu asistenta pakalpojuma pašvaldībās pilnveidošanai, kas tapis sadarbībā ar vairākām pašvaldībām un Latvijas Samariešu apvienību. Paredzēta konceptuāla izvērtējuma maiņa pakalpojuma piešķiršanai, piemēram, vērtējot personas vajadzību pēc pārvietošanās atbalsta, nevis tikai uzskaitot, kur tā vēlas doties. Tāpat plānots noteikt konstantu stundu skaitu, kuru persona varēs izlietot pēc saviem ieskatiem.

Kā norādīja Zariņš, LPS atzinīgi novērtējusi līdzšinējo kopīgo sadarbību, izstrādājot un pilotējot plānotos uzlabojumus.

Zariņš norādīja, ka tikšanās reizē pārrunāti arī iespējamie pasākumi bāriņtiesas un sociālā dienesta savstarpējās sadarbības uzlabošanai bez vecāku gādības palikušu bērnu tiesību un interešu nodrošināšanā. Sarunu dalībnieki vienojās, ka bāriņtiesām būtu sniedzams lielāks metodiskais atbalsts.

Sarunu dalībnieki diskutēja arī par deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai nepieciešamā finansējuma palielināšanas iespējām un risinājumiem. Puses vienojās kopīgi un sadarbībā ar Finanšu ministriju rast risinājumus sociālo pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamās infrastruktūras izveidei, sacīja Zariņš.

Top komentāri

Zane
Z
Šo lēmumu ir jāsaskaņo ar EP un EK, kā arī EDSO, ANO un citām pasaules cilvēktiesību organizācijām. Latvijā rupji tiek pārkāptas cilvēka tiesības, pat suņiem noteiktas augstākas labturības prasības prasības. Pierādiet , ka ar tādiem līdzekļiem cilvēks var izdzīvot?????
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas