Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Miera nebūs arī pēc reformas novadu jaunajās robežās

Turpinās Administratīvi teritoriālās reformas likuma izskatīšana Saeimā 3. lasījumā, sēde turpināsies arī šodien, bet, kad visi priekšlikumi tiks izskatīti, prognozēt ir grūti. Vienlaikus ik pa brīdim kādā pašvaldībā notiek varas maiņa – pēdējie gadījumi ir Babītē, kur priekšsēdētāju Andreju Enci (LRA) gāza viņa saraksta biedrs Aivars Osītis, savukārt Talsos process vēl nav beidzies – Dainis Karols (LZS) ir atcelts, bet viņa vietā jauns mērs nav ievēlēts, un to nedarīs arī šīsdienas domes sēdē.

Top komentāri

jānis
j
Atkal cenzors iejaucas skaidras domas izteikšanā. Tas nav labi.
Dzejnieka vārdiem runājot
D
Daudz zābaku pa zemi staigā Un manai zemei dikti sāp.
hmm
h
Nu re. Dažiem ir bažas par to, ka jaunajās domēs deputātu būs mazāk nekā iepriekšējās domēs kopā. Pilnīgi ačgārns arguments. Vispirms būtu jādomā par cilvēkiem, kas šajos novados un pagastos dzīvo, pēc tam par kultūrvēsturi, bet deputātu skaits nav svarīgs vispār. Īstenībā, jo mazāk, jo labāk. Cilvēkiem ir vajadzīga noteikta dzīves vide (skolas, slimnīcas, satiksme, veikali, atpūtas vietas), ko nodrošinātu veiksmīga reforma. Un svarīgi ir saglabāt (vai atjaunot) kultūrvidi. Līdz padomju okupācijai kultūrvide bija lielākoties saglabāta. Okupācijas laikā tā tika lielā mērā iznīcināta. Izskatās, ka piedāvātā reforma grib turpināt iznīcināt kultūrvidi. Paliks lielākoties padomju rajoni. Kultūrvide ir atstāta likteņa varā. Ja padomju okupācija rīkojās kā Āfrikas kolonizatori, kuri zīmēja koloniju robežas, neievērojot neko, tad pašreizējie reformētāji veic "dekolonizāciju" ačgārni uzzīmētajās robežās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Sirdsapziņa un filma(4)

Pirms 25 gadiem, 1995. gada maijā, tika parādīta un tovasar lielas skatītāju diskusijas izraisīja Zigurda Vidiņa dokumentālā filma Kurzemes zvans. Filmā runā Kurzemes notikumu līdzdalībni...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas