Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Nākamajos Jāņos, visticamāk, būs piecas brīvdienas

Nākamajā gadā Latvijā uz Jāņiem varētu būt piecas brīvdienas pēc kārtas, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Šāda situācija radīsies, ņemot vērā ieceri darba dienu 2020.gada 22.jūnijā pārcelt uz sestdienu, 2020.gada 13.jūniju.

22.jūnijs nākamgad iekrīt pirmdienā starp svētdienu, 21.jūniju, un svētku dienu, 23.jūniju, tāpēc LM rosina no valsts budžeta finansētajās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, minēto darba dienu pārcelt uz sestdienu, 2020.gada 13.jūniju.

Ministrijā skaidroja, ka Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļas laikā viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tajā pašā mēnesī. Rīkojums par šādu darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam.

Saskaņā ar likumu, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

2020.gada 22.jūnijs plānota kā vienīgā darba diena, kuru nākamajā gadā plānots pārcelt.

Rīkojuma projekts Par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā šodien izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdības sēdē.

Top komentāri

Arhitekte
A
Privātais uzņēmējs tiek vēl vairāk izputināts , kamēr valsts ierēdņi par fiksēto algu var atpūsties un "paņemt klat" brīvdienas. Rietumeiropā NAV tādas pārcēltās brīvdienas. Visi strādā 23.12 un 31.12. Attiecīgi- 23.jūnijā- kāpēc nevar oficiāli strādāt? Vismaz īso dienu.. tie , kas svin jau no rīta, ti4 tak var laikus paņemt atvaļinājumu. Cik budžetam izmaksā viena šāda brīvdiena?
NOŽĒLOJAMIE LIKUMDEVĒJI
N
NEVIENĀ RIETUMU VALSTĪ NEVIENS NEPĀRCEĻ DARBA DIENAS, TO DARA TIKAI MŪSU IERĒDŅI, KAM NAV NE GODA NE SAPRATNES PAR TO, KO TAS IZMAKSĀ PRIVĀTIEM UZŅĒMĒJIEM. VIŅIEM ALGA GARANTĒTA, VAR SLINKOT CIK GRIB.
Jautājums
J
Kāpēc piemēram jāpārceļ, ja svētki iekrīt brīvdienā?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Vadoņa dēls

Ulmanim bija sarežģīts raksturs – šķetinot versijas par to, vai starpkaru Latvijas redzamākajam politiķim Kārlim Ulmanim ir bijis dēls, 2001. gada 24. februāra SestDienas rakstu Kas bija Andrejs Vein...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas