Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Pārtikas un veterinārais dienests konstatējis krāpšanos ar gaļas produktu izcelsmi

Pārtikas un veterinārais dienests konstatējis, ka SIA Baltiņš, kas vairākām Daugavpils izglītības iestādēm zaļā publiskā iepirkuma ietvaros piegādā gaļas produktus, ir krāpies ar preču marķējumu un Polijā ražotus liellopu un putnu gaļas produktus uzdevis par Latvijā ražotiem.

Veicot gaļas produktu izsekojamības pārbaudi, PVD uzņēmuma noliktavā konstatēja Polijas izcelsmes saldētus dzīvnieku izcelsmes produktus, savukārt atkritumu tvertnēs – Polijas gaļas ražotāju oriģinālo produktu marķējumu. Atrasti arī izdrukāti viltoti dažādu Latvijas gaļas produktu ražotāju marķējumi.  Turpinot pārbaudes, PVD noskaidroja, ka Latvijas ražotāji SIA Baltiņš šogad šāda veida produkciju nav piegādājuši.

Pārbaudē konstatēts, ka no šī gada sākuma līdz februāra vidum, kad atklāti iepriekš minētie pārkāpumi, uzņēmums šādā veidā 16 Daugavpils izglītības iestādēm realizējis aptuveni 4 tonnas putnu gaļas un 500 kilogramus liellopu gaļas.

PVD par konstatēto ir informējis Daugavpils pašvaldību. Uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

PVD atgādina, ka zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstoši produkti ir tādi produkti, kas audzēti/iegūti Latvijā un atbilst nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (marķējumi Zaļā karotīte un Bordo karotīte), bioloģiskās lauksaimniecības vai lauksaimniecības integrētās audzēšanas prasībām.

Uzņēmumam, piedaloties iepirkumā, ir jāapliecina, ka tas līguma darbības laikā izglītības iestādei piegādās zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošus produktus, kuru apraksts un ražotājs ir norādīts tehniskajā specifikācijā.

 

Top komentāri

prieks
p
Naudas délj pat nogalina. Te tikai krápjas un palídz Polijas zemniekiem. Uzlikt páris miljonus sodu un pashi izputés un atbrívos vietu varbút godígiem tirgotájiem. Vél jau vajadzétu papétít shému, kursh no valsts vai pashvaldíbas iestázhu darbiniekiem "barojás" no shí tirgotája.
VVZ
V
Latvijas gaļa nav ne mata tiesu labāka par Polijas, tāpēc visi "zaļie iepirkumi" ir pilnīgs bullšits. Un, ja tā būs Latvijas gaļa, kur ir garantija, ka tā nav iegūta no kritušiem lopiņiem? Godaprāta nav nevienam, un PVD pārbauda tikai formālas lietas- pareizos uzrakstus uz virtuves dēlīšiem.
>:-)
&
Zaļu gaļu, vispār, ēst ir neprāts, caureja, vai ☠ !
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Grūst bezsaimnieka Pēterbaznīca(29)

Svētā Pētera baznīcas stāvoklis ir kritisks. Rekonstrukcija vairs nav atliekama, taču projekta virzību kavē tas, ka līdz šim tā arī nav atrisināts jautājums par dievnama īpašuma tiesībām. Uz tām...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas