Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pērn par trešdaļu pieaudzis ar narkotikām saistīto noziegumu skaits

Pagājušajā gadā Valsts policija (VP) reģistrējusi 3613 ar narkotikām saistītus noziegumus, kas ir par 817 noziegumiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina VP informācija.

1562 noziegumi bijuši saistīti ar narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos un glabāšanu nelielos apmēros vai neatļautu lietošanu. 619 noziegumi bijuši saistīti ar narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu.

Latvijas nelegālajā tirgū pirmo pozīciju pērn ieņēmusi marihuāna, savukārt otrajā vietā ir metamfetamīns. Savukārt trešajā vietā ir psihoaktīvie medikamenti, kuri ir populāri cietumos, ceturtdien VP gada pārskata sanāksmē pastāstīja Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Pagājušajā gadā likvidētas divas laboratorijas, kas ražoja metamfetamīnu, tāpat likvidētas vairākas mariuhuānas audzētavas.

Kā atzīmēja Grišins, noziedzniekiem populāri ir narkotiskās vielas sūtīt, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus.

Valsts policija nav vienīgā izmeklēšanas iestāde, kas nodarbojas ar narkotiku noziegumu apkarošanu. Šādus noziegumu izmeklē arī Muitas policijas pārvalde un citas iestādes.

Jau pērn toreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Sraujumas (Vienotība) pārskatā Saeimai par Latvijas nacionālo drošību teikts, ka narkotisko vielu, psihotropo vielu, jauno psihoaktīvo vielu un prekursoru nelikumīgās aprites jomā pērn deviņos mēnešos konstatētas šādas tendences - valsts teritorija tiek izmantota narkotisko vielu kontrabandai, pieaug marihuānas audzēšana pašpatēriņam un nelegālai izplatīšanai, notiek amfetamīna ražošana.

Tāpat konstatēts, ka jauno psihoaktīvo vielu realizācija nelegālajā tirgū notiek slēptā veidā, tostarp ar interneta resursu starpniecību, izmantojot kā Latvijā, tā arī ārvalstīs izvietotos serverus, papildus tam notiek atklāto un slēpto interneta resursu, pasta un kurjerpasta izmantošana psihoaktīvo un narkotisko vielu apritei.

Tiek uzsvērts, ka narkotisko, psihotropo vielu un to prekursoru transportēšanas veidi kļūst arvien daudzveidīgāki. Latvijas teritoriju šķērso starptautiski narkotiku kontrabandas tranzīta ceļi gan no austrumiem uz rietumiem, gan no ziemeļiem uz dienvidiem. Narkotiskās vielas valstī nonāk pa sauszemes ceļiem, gaisa ceļiem un caur ostām.

Narkotiskās vielas tiek pārvietotas, izmantojot pasta pakalpojumus un ievedot tās valsts teritorijā pamatā no Ķīnas un Nīderlandes, kā arī no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Īrijas, Beļģijas, Čehijas. Tāpat arī tiek izmantota sauszemes transportlīdzekļu un dzelzceļa satiksme, ievedot vielas no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Ukrainas.

Narkotisko vielu realizācija galvenokārt notiek uz ielas, arī izmantojot paslēptuves un samazinot tiešos kontaktus. Tāpat konstatēts, ka Latvijas valstspiederīgie turpina iesaistīties narkotiku kontrabandā narkokurjeru statusā no Latīņamerikas uz Rietumeiropu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārāk daudz "varbūt" par mācību gadu(3)

Jau tagad jābūt rīcības modeļiem par attālinātu vai klātienes darbu jaunajā mācību gadā – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas