Pārbaudes tika veiktas laika posmā no 2018. gada 9. līdz 11. februārim. Visbiežāk fiksētie pārkāpumi saistīti ar čeku neizsniegšanu un skaitītāju neieslēgšanu brauciena laikā. Tāpat 14 gadījumos taksometros bija uzstādīti tehniskajām prasībām neatbilstoši skaitītāji, bet vairāki pārvadātāji satiksmē piedalījās bez OCTA un derīgas auto tehniskās apskates. Diemžēl konstatēts, ka ir arī tādi šoferi, kas pasažierus pārvadāja bez derīgas autovadītāja apliecības.
"Situācija taksometru nozarē ir kritiska. Par to liecina gan daudzās pasažieru sūdzības, ko saņemam Valsts ieņēmumu dienestā, gan arī pašas nozares neapmierinātība. Strādāt legāli apstākļos, kad liela daļa komersantu ignorē elementāras likuma un pasažieru drošības prasības, patlaban ir izaicinājums," atzina VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.
Reida laikā arī konstatēts, ka, izmantojot kopbraukšanas pakalpojumu platformas - mobilās lietotnes, daudzi autovadītāji, iespējams, nezināšanas dēļ sniedz pakalpojumus nelegāli bez licences, nereģistrējot nedz darba attiecības, nedz saimniecisko darbību. VID atgādina, ka par to pienākas sods.
RPP Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Deins Millers uzsver, ka galvenais taksometru jomas uzraugošo iestāžu uzdevums ir panākt, lai taksometru pakalpojums būtu patērētājam pietiekami drošs un draudzīgs. Patērētājam skaidri jābūt saprotamiem pārvadājuma līguma nosacījumiem. Vismaz minimāli to šobrīd varot izpildīt tikai komercdarbību reģistrējuši taksometru pārvadātāji, kas saņēmuši pašvaldības licenci pasažieru pārvadājumu veikšanai.
Pārbaužu rezultātā VID amatpersonas izņēma trīs transportlīdzekļus. Līdz lēmuma pieņemšanai administratīvo pārkāpumu lietās tie nodoti glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Par reidā konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās, un tiks piemērota administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto.