Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Siltumenerģijas tarifi no aprīļa samazināsies Jēkabpilī, Daugavpilī, Jelgavā, Salaspilī un daļā Kandavas novada

Siltumenerģijas tarifi no 1.aprīļa samazināsies Jēkabpilī, Daugavpilī, Jelgavā, Salaspilī un daļā Kandavas novada, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

SPRK izvērtējusi siltumenerģijas gala tarifus pieciem komersantiem - SIA "Jēkabpils siltums", SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi", AS "Daugavpils siltumtīkli", SIA "Gren Jelgava" un SIA "Salaspils siltums". 

Regulatora priekšsēdētāja Alda Ozola norāda, ka šobrīd siltumenerģijas komersantu vidū notiek aktīva esošo līgumu, to nosacījumu pārskatīšana, kā arī jaunu līgumu noslēgšana atbilstoši aktuālajai situācijai kurināmā resursu tirgū. 

"Tomēr turpmāko kurināmā resursu cenu prognozi ir grūti noteikt, to turpmāk būtiski ietekmēs globālās finanšu sistēmas nestabilitāte, kas var īslaicīgi mazināt ekonomisko aktivitāti, kamēr Ķīnas ekonomiskā atveseļošanās pēc Covid-19 ierobežojumiem uzrāda pieprasījuma pakāpenisku atjaunošanos, līdz ar to gāzes cena varētu kāpt," atzīmē Ozola.

Siltumenerģijas gala tarifs lietotājiem Jēkabpilī samazināsies par 17,5% - līdz 113,45 eiro par megavatstundu (MWh).

Tarifs samazinājies, pateicoties gan dabasgāzes, gan šķeldas cenas kritumam. Komersants, veica publisku iepirkumu, noslēdzot jaunu dabasgāzes un šķeldas piegādes līgumu. "Jēkabpils siltuma" klienti līdz 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 90,73 eiro par MWh.

Kandavā, Vānē un Zantē siltumenerģijas tarifs samazināsies par 9,1% - līdz 92,90 eiro par MWh. Tarifs samazinājies, pateicoties gan kokskaidu granulu, gan šķeldas cenas samazinājumam. Ņemot vērā tirgū esošās tendences, komersants pārskatījis kurināmā resursu piegādes līgumus. Maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 80,45 eiro par MWh.

Daugavpilī siltumenerģijas tarifs samazināsies par 8% - līdz 132,64 eiro par MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties gan kurināmā, gan iepirktās siltumenerģijas cenas kritumam. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām - 88%. Maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 100,32 eiro par MWh.

Jelgavā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3,5% un tas būs 87,73 eiro par MWh. Tarifa samazinājums ir saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu no "Gren Latvija" koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu. Maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 77,87 eiro par MWh.

Salaspilī un Saulkalnē siltumenerģijas tarifs būs 78,53 eiro par MWh, kas samazinājies par 6,6%, salīdzinot ar spēkā esošo. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar jauniem šķeldas un dabasgāzes piegādes līgumiem, kas paredz zemāku kurināmā resursu cenu nekā spēkā esošajā tarifā iekļauto. Maksa par piegādāto siltumenerģiju, ņemot vērā valsts atbalstu, būs 73,27 eiro par MWh. 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas