Pārresoru koordinācijas centrs darbosies tiešā Ministru prezidenta pakļautībā, tā kompetenci un iesaisti lēmumu pieņemšanā noteiks Ministru kabinets, taču institūcijas atzinumi būs obligāti izskatāmi lēmumu pieņemšanas procesā.
Iestāde tiks izveidota, pamatojoties uz Saeimas 2011.gada 16.jūnija veiktajiem grozījumiem Attīstības plānošanas sistēmas likumā. Līdz ar grozījumiem Attīstības plānošanas sistēmas likumā mainīta atbildība Nacionālā attīstības plāna izstrādes nodrošināšanā no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uz Ministru prezidentu, un šī uzdevuma nodrošināšanai tiks izveidots minētais Pārresoru koordinācijas centrs.
Pārresoru koordinācijas centra izveide nepieciešama, jo valstī izveidojusies sadrumstalota attīstības plānošanas prakse un savstarpēji nekoordinēta attīstības plānošanas dokumentu sistēma. Turklāt tajos nav vai ir ļoti vāja saikne ar budžeta plānošanu, tai skaitā ar Eiropas Savienības fondu līdzekļu plānošanu. Šāda institūcija jāveido, jo valdības centrā līdz šim nav bijusi institūcija ar neapstrīdamu reformu mandātu, kura starpministriju līmenī koordinētu gan jaunu attīstības plānošanas dokumentu izstrādi, gan veiktu uzraudzību pār jau pieņemto attīstības plānošanas dokumentu izstrādi.
Plānots, ka Pārresoru koordinācijas centrā darbosies 14 amatpersonas, vadītāja amata kandidāts tiks noteikts konkursa kārtībā. Šogad darbībai centrā tiks pārcelti četri darbinieki no VARAM, trīs no Valsts kancelejas un viens no Ekonomikas ministrijas, bet uz pieciem augsta līmeņa konsultatīvo personu amatiem izsludinās konkursu.
Institūcijas gada budžets plānots 260 000 latu apmērā, no kuriem 40% varēs nodrošināt, veicot finansējuma pārdales starp resoriem. Par finansējuma piešķiršanu lems, izstrādājot 2012.gada valsts budžetu.