Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Šuplinska: LU rektora vēlēšanu lietā tiks iesniegti papildu pierādījumi

Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu lietā tiks iesniegti papildu pierādījumi, otrdien pēc valdības sēdes aģentūrai LETA sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā tika skatīts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) viedokļa projekts Administratīvās rajona tiesas lietā un Ministru kabineta pieteikums par pierādījumu pievienošanu Administratīvajai apgabaltiesai.

Pēc Šuplinskas teiktā, valdība apstiprināja IZM sagatavoto starplēmuma vēstuli, kurā sniegta atbilde LU, ka joprojām tiek meklēts ceļš tiesvedībā.

Ministre piebilda, ka patlaban netiek izskatīta mierizlīguma iespēja.

Tāpat valdība apstiprināja papildu pierādījumu iesniegšanu tiesā. Ministre gan nekomentēja, par kādiem papildu pierādījumiem ir runa.

"Mums ir notikušas vairākas sarunas ar LU, bet bez konkrētas vienošanās, jo abām pusēm ir pretēji skatījumi. Pagaidām tiesvedība nav apstājusies, turklāt iesniegsim papildu pierādījumus," norādīja ministre.

IZM pozīciju atbalstījuši gandrīz visi koalīcijas partneri, izņemot partijas KPV LV ministrus.

LETA jau vēstīja, ka tiesa iepriekš kā pagaidu noregulējumu apturējusi LU rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo valdības lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā. Lietu pēc būtības tiesa vēl tikai skatīs.

IZM pārsūdzēja tiesas pieņemto pagaidu noregulējumu Muižnieka jautājumā un tiesa šo Ministru kabineta blakus sūdzību skatīs 14.novembrī. Turpretī pagājušonedēļ Muižnieks aģentūrai LETA pastāstīja, ka IZM aicinājusi LU pārrunāt izlīguma iespējas.

 

Top komentāri

10 tūkstoši advokātiem
1
Tik daudz Latvijā maksā kvalitatīva pārstāvība Administratīvajā tiesā. Kur lai cilvēks parastais ņem tādu naudu, kas viņu čakarē valsts vai pašvaldību iestādes?
Šuplinska rupji pārkāpj likumu
Š
Uz Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumam pamata izditie Ministru kabineta 2011.gada 8.novembra noteikumi Nr.859 “Noteikumi par privātpersonai atlīdzināmo juridiskās palīdzības izmaksu maksimālo apmēru” noteic, ka valsts sedz izdevumus par pārstāvību tiesas sēdē ne vairāk kā par 40 stundām vienas lietas ietvaros, savukārt maksimālā samaksa par stundu ir 19,21 euro. Vēl tur ir atsevišķi maksājumi par iepazīšanos ar lietas materiāliem un pārstāvību tiesā. Kopīgā maksimālā summa nepārsniedz tūkstoti euro. Kāpēc valsts iestāde, kurai ir savi, no nodokļu maksātāju naudas apmaksāti juristi, vēl algo advokātus par summām, kas vairāk nekā desmitkārt pārsniedz to, ko drīkst atļauties cilvēks parastais?
Tālis
T
Kāds naids redzam sejā!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas