Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valdība pieņem noteikumus izlietotā iepakojuma depozīta sistēmas darbībai

Šodien Ministru kabinets pieņēma Depozīta sistēmas darbības noteikumus, kas nosaka depozīta iepakojuma pieņemšanas, savākšanas, pārstrādes, sagatavošanas un nodošanas atkārtotai izmantošanai procentuālo apjomu un termiņus, depozīta iepakojuma speciālās norādes paraugu un lietošanas nosacījumus un virkni citu ar sistēmas darbību saistītu jautājumu.

Noteikumi nosaka, ka maksa par depozīta iepakojuma vienību būs 0,10 eiro.

Depozīta sistēma attiecas uz gāzētiem un negāzētiem bezalkoholiskiem dzērieniem, piemēram, minerālūdeni, dzeramo ūdeni, limonādi, enerģijas dzērieniem, ledus tējām, sulām, nektāriem, alu un citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6%.

Sistēmu nevarēs piemērot vīnu, dzirkstošo vīnu un augļu vīnu iepakojumiem.

Atbilstoši noteikumiem depozīta sistēmā varēs pieņemt bezalkoholisko dzērienu stikla pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz trim litriem neieskaitot. Produktu, kuru alkohola saturs būs līdz 6%, iepakojumus varēs nodot tādā stikla iepakojuma tilpumā, kas būs 0,1 līdz 0,75 litriem neieskaitot.

Tāpat varēs pieņemt bezalkoholisko dzērienu plastmasas pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz trim litriem neieskaitot. Alus un citu fermentēto produktu ar alkohola saturu līdz 6% plastmasas iepakojumu varēs nodot, ja tas būs tilpumā no 0,1 līdz 0,5 vai vienam litram. Depozīta sistēma pieņems arī skārdenes ar tilpumu no 0,2 līdz vienam litram.

Noteikumi nosaka, ka līdz 2022.gada 31.decembrim tiks savākti 70% stikla un plastmasas iepakojumu, 60% melno metālu un 40% alumīnija iepakojumu. Savukārt no 2030.gada 1.janvāra tiks savākti līdz 90% stikla un plastmasas iepakojumu, 80% melno metālu un 60% alumīnija iepakojumu.

Atkārtoti vai vienreiz lietojamo izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu no galalietotāja atpakaļ pieņems un depozīta maksu atmaksās, ja, uz tā būs speciālā norāde un svītrkods vai kvadrātkods, kas būs nolasāms. Iepakojumam būs jābūt iztukšotam un tas nedrīkstēs būt sadalīts daļās vai bojāts. 

Ja tiks nodrošināta depozīta iepakojuma digitāla autentifikācija, iepakojumu no galalietotāja atpakaļ pieņems un depozīta maksu atmaksās par saplacinātu vai bojātu vienreiz lietojamo depozīta iepakojumu arī tad, ja nebūs iespējams pilnībā nolasīt atpazīšanas zīmes.

Depozīta iepakojuma pārdevējs būs atbildīgs par depozīta iepakojuma pieņemšanu no galalietotāja, uzglabāšanu un nodošanu depozīta sistēmas operatoram. Tas būs atbildīgs arī par uzskaiti un visas ar depozīta iepakojumu saistītās informācijas nodošanu depozīta sistēmas operatoram.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sarkanais saraksts klauvē pie durvīm(3)

Latvijā šobrīd ir augsts Covid-19 izplatības risks, ņemot vērā gan 14 dienu kumulatīvo saslimšanas rādītāju uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, gan pozitīvo testu apjomu pret kopējo testu skaitu. Arī ...

Nodokļu izmaiņas nes sociālo katastrofu(81)

Strauja nodokļu celšana veicinās ēnu ekonomiku – intervijā žurnālistam Romānam Meļņikam brīdina Saeimas deputāte, bijusī ekonomikas un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas