Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Depozīta sistēma

Prasības dzērienu depozīta sistēmai sola izstrādāt pēc iespējas ātrāk

Ministru kabineta noteikumus, kuri sīkāk definēs, kādas prasības būs jaunajai dzērienu iepakojuma depozīta sistēmai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) centīsies izstrādāt pēc iespējas ātrāk un tie būs jāpieņem līdz nākamā gada vidum, intervijā aģentūrai LETA sacīja VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Ceturtdien notiks globāla akcija tīrākas planētas un depozīta sistēmas atbalstam

Ceturtdien, 9. maijā visā pasaulē notiks globāla akcija tīrākas planētas un depozīta sistēmas atbalstam. Akcija notiks visos piecos kontinentos, tajā piedalīsies vides aktīvisti no 25 valstīm. Plkst. 9 no rīta pēc vietējā laika vietā, kas nozīmīga vietējai sabiedrībai, ar drona palīdzību tiks fiksēts aktīvistu izveidots liels uzraksts Tīra planēta (Clean Planet). Latvijā akciju organizē biedrība Zaļā brīvība.

Lielās Talkas vadītāja par depozīta sistēmu: Nevaram tērēt pagaidu miljonus pagaidu risinājumiem

Es esmu par depozīta sistēmu, bet ne tādu, kādu šobrīd tiek plānots ieviest, proti – depozītu nelielam skaitam PET pudeļu (piena, kefīra, jogurta, lielās ūdens pudeles tajā nav iekļautas), daļēji stiklam un alumīnijam. Domāju – ja tas būtu izdarīts pirms 10 gadiem, tas būtu devis labus rezultātus, tomēr pašlaik, kad visa pasaule ir nonākusi pie katastrofāla plastmasas apjoma un nekontrolējamas tās izplatīšanās (palikšanas) dabā, ir jāsaprot, kā tērēt 30 miljonus šīs problēmas risināšanai Latvijā.

Dzērienu ražotāji vienojas par sadarbību depozīta sistēmas atbalstam

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmumu asociācija, Latvijas Alus darītāju savienība un Latvijas Alus darītāju asociācija trešdien visas dzērienu nozares vārdā vienojās par mērķtiecīgu sadarbību un finansiālo gatavību depozīta sistēmas efektīvai ieviešanai Latvijā.

Cilinskis: Cilvēki vēlas depozīta sistēmu

Svarīgi bija depozīta sistēmas ieviešanas diskusiju beidzot ievirzīt Saeimā, pieņemot Iepakojuma likuma grozījumus pirmajā lasījumā vēl šī sasaukuma laikā, Guntaram Gūtem skaidro Saeimas deputāts Einārs Cilinskis (NA).

Nodos mantojumā 13. Saeimai

Diskusijas, vai Latvijā ieviest obligātu vienotu depozīta sistēmu atkārtoti lietotajam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam, ir ritējušas gadiem. Kā vakar Saeimas sēdē teica deputāts Einārs Cilinskis (NA), komentējot kādu rakstu, kurā apgalvots, ka likumprojekts ir sasteigts, – tad tas ir "ļoti, ļoti daudzus gadus sasteigts".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide