Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts ceļu tīklā izmēģinās tehnoloģijas, kas palīdz novērst sadursmes ar dzīvniekiem

Lai izmēģinātu tehnoloģijas, kas palīdz novērst autotransporta sadursmes ar dzīvniekiem, valsts ceļu tīklā tiks realizēti divi pilotprojekti, Diena.lv informēja Latvijas Valsts ceļi pārstāvji.

Uz Ventspils šosejas (A10) posmā no Ķemeru meža līdz Ozolpilij (49,0.-57,3. km) ceļa signālstabiņiem tiks piestiprināti meža dzīvnieku atbaidītāji. Diennakts tumšajā laikā automašīnai tuvojoties, no ieslēgtām gaismām aktivizēsies ierīces, kas pievērsīs dzīvnieku uzmanību ar vizuāli akustiskiem signāliem, kā rezultātā dzīvniekiem tiks kavēta autoceļa šķērsošana tuvojoties transportlīdzeklim.

Savukārt uz Jelgavas šosejas (A8) Platones pagastā iepretī Vircavai (53,50.-55,80. km) gar ceļa malām tiks uzstādīts žogs ar pārtraukumu posma vidusdaļā, kur dzīvnieki varēs šķērsot autoceļu. Šajā aptuveni 300 m garā pārtraukumā tiks izvietotas dzīvnieku klātbūtnes noteikšanas ierīces, kas aktivizēs mainīgās ceļazīmes pirms šīs dzīvnieku pārejas zonas, brīdinot autovadītājus un liekot samazināt braukšanas ātrumu.

Abi šie posmi izvēlēti, jo pēdējo triju gadu laikā negadījumu skaits ar meža dzīvniekiem šajos posmos ir salīdzinoši liels un koncentrēts: uz Ventspils šosejas astoņi negadījumi ar uzbraukšanu dzīvniekam pēdējo triju gadu laikā, uz Jelgavas šosejas 11 negadījumi ar uzbraukšanu dzīvniekam pēdējo triju gadu laikā. Tikai vienā no negadījumiem autovadītājs bija guvis vieglus miesas bojājumus, pārējos negadījumos autovadītāji vai pasažieri nebija cietuši. Taču abi posmi tehniski ir piemēroti katra risinājuma ieviešanai.

Kā zināms, ceļu satiksmes drošības padomes sēdē šā gada februārī tika nolemts atbalstīt finanšu līdzekļu piešķiršanu 170 tūkstošu eiro apmērā izmēģinājuma projektiem tehnisko līdzekļu uzstādīšanai gar autoceļiem vietās, kur savvaļas dzīvnieki šķērso autoceļu. Plānots, ka tuvākajā laikā tiks izsludināti iepirkumi abiem risinājumiem.

 

Top komentāri

Pīlotc Projekc
P
Idioti.Žogam jābūt visa ceļa garumā gar mežu un abās pusēs kā Zviedrijā.
.
.
Tās tehnoloģijas jau sen ir izmēģinātas un ieviestas Vācijā, Dānijā, Polijā utt. Tikai Latvijā var redzēt žogus pa šosejas vidu, lai lops, ja tur tuvumā nokļuvis, nokļūtu zem transporta. (pie Berģiem, Ulmaņa gatve utt.). Kaut kādus "pilotprojektus", redziet, realizēs un velosipēdus izgudros! Tirliņi!
Padomdeves
P
Latvija ir japienem likums Par celu malu, ikviena cela vai tas ir valsts meroga cels vai pasvaldibas cels, attirisanu no kokiem, krumiem 5 metri no cela pamatnes abas cela malas, un, ja sis darbs tiks paveikts tikai tad saciet izmeginat un izmantot kaut kadas tehnalogijas. Skirt, ka ir kada firmele, kura grib nozagt no Latvijas budzeta kadus milijonus ar so tehnalogiju izmeginajumiem. Izmeginajumi ir javeic privajatjas firmeles un tikai tad, kad produkts, tehnalogija ir 100% izmantojama un piepietojama tikai tad to var izmantot un iepirkt prieks valsts, pasvaldibu celu drosibas garantesanai. Neviena pasaules valsts celi nav ta aizaudzeti ar kokiem un krumiem ka tas ir Latvija. Tai vieta, lai izcirstu celu malas 5 m no matras malas krumus, kokus te sak murgot par kaut kadam tehnalogijam ar merki nozagt Latvijas valsts naudu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas