Laika ziņas
Šodien
Migla

Vējonis: Ģenerālprokurora darbību nedrīkst vērtēt, balstoties uz politiskiem motīviem

Iestājoties par tiesiskumu, ir jāievēro likumos noteiktā kārtība, aģentūrai LETA ar padomnieces Kristīnes Kļavenieces starpniecību pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis, komentējot radušos situāciju ar ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera reputāciju.

Valsts prezidents norādīja, ka viņa rīcībā nav informācijas par ģenerālprokurora Kalnmeiera pieļautiem pārkāpumiem, kas varētu būt par pamatu viņa atlaišanas procedūras uzsākšanai.

"Tiesiskā valstī lēmumus pieņem likumā noteiktā kārtībā ar tam atbilstošu juridisko pamatojumu. Iestājoties par tiesiskumu, ir jāievēro likumos noteiktā kārtība. Ģenerālprokurora darbību nedrīkst vērtēt, balstoties uz politiskiem motīviem," pauda Vējonis.

Kā ziņots, Tieslietu ministrija ģenerālprokurora darbībā esot konstatējusi pazīmes, kas liecinot, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

Kalnmeiers, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) ieskatā, nespēj nodrošināt efektīvu prokuratūras darbu, kvalitatīvu kontroli un uzraudzību pār padoto prokuroru darbu, kā arī nespēj to organizēt un vadīt tā, lai prokuratūra iespējami ātri varētu pārņemt savā darbā starptautiski atzīto labo praksi.

Ģenerālprokurors nav pārsteigts par Bordāna lēmumu, jo ministra pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija priekšvēlēšanu laikā un arī pēc tam "saukusi personas, kuras būtu jānomaina". "Vienkārši viņi pilda to, kas paredzēts. Nebūšu ne pirmais, ne pēdējais," piebilda Kalnmeiers.

Saeima ģenerālprokuroru no amata var atlaist, ja Augstākās tiesas priekšsēdētāja īpaši pilnvarots Augstākās tiesas tiesnesis, veicot pārbaudi, konstatējis kādu no likumā minētajiem atlaišanas pamatiem un par to atzinumu devis Augstākās tiesas Plēnums.

Pārbaudi ierosina Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc savas iniciatīvas vai pēc vienas trešdaļas Saeimas deputātu pieprasījuma.

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs neuzskata, ka šobrīd pastāvētu Prokuratūras likumā paredzētie apstākļi, lai sāktu izvērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Top komentāri

Pietack Krustingk
P
Un pēc kā lai vērtējam pašu Vējoni? Vai pēc viņa draugiem?
viena tante teica ka...
v
Nekā politiska te nav. Vienkārši visas skaļās lietas velkas n-tos gadus,vai beidzas ar pļurkš kur stāvejis klāt Kalnmeiera vadītais "kantoris"...
????
?
Kur viņš tur politiku saskatīja? Vai viņam arī šķiet, ka prokuratūra labi strādā? Kur tad ir lielzagļus notiesājoši tiesas spriedumi? Kur tiesas spriedumi Latvijas ienaidniekiem par valsts graušanu? Kur?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas