Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vidzemes zemessargi dosies uz ikgadējām mācībām Orkaan Igaunijā

No 30. novembra līdz 2. decembrim Sindi apkārtnē, Igaunijā, Zemessardzes vienības jau desmito reizi piedalīsies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas Kaitseliit rīkotajās starptautiskajās militārajās mācībās Orkaan, portālu Diena.lv informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Civilmilitārās sadarbības nodaļas priekšniece virsleitnante Ieva Karlsberga.

Mācībās Orkaan piedalīsies 180 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 27. kājnieku un 22. kājnieku bataljona, kuri veidos vienu rotas kaujas grupu, ko vadīs Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas vadības grupa.

Latvijas pārstāvji kopā ar Igaunijas regulāro spēku vienību šajās mācībās iejutīsies Kaitseliit pretinieka lomā, veicot uzbrukuma operācijas un pārņemot kontrolē apdzīvotas vietas. Papildus šoreiz tiks trenēta Zemessardzes vienību un Igaunijas regulāro spēku vienību savstarpējā sadarbība un spēja integrēties.

Orkaan ir vienas no lielākajām Igaunijas Zemessardzes jeb Kaitseliit organizētajām militārajām mācībām, un to mērķis ir uzlabot Kaitseliit vienību spēju veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas.

Šajās mācībās Zemessardze tradicionāli piedalās kopš 2009. gada. Zemessardze ar Kaitseliit sadarbojas jau 27 gadus, kopīgi rīkojot militārās apmācības karavīriem un zemessargiem.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības rajonā ir Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas, Limbažu, Krimuldas, Siguldas, Sējas, Inčukalna novads un daļa Salacgrīvas novada.

Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības rajonā ir Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas, Alojas novads, kā arī Valmieras pilsēta. Abi bataljoni ir Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes sastāvā.

Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Lai uzzinātu, kā iestāties Zemessardzē, jāzvana uz tālruni 1811 vai jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Informācija par prasībām uzņemšanai ir pieejama Zemessardzes mājaslapā.

Top komentāri

Ilona Kulda
I
Latvijas zemessargiem ir svarīgi uzlabot savu kvalifikāciju
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iespējas tikt atpakaļ mazinās(52)

Dānijas apgabaltiesa tomēr nolēmusi Latvijas pilsoni Kristīni Misāni izdot tiesāšanai Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), kurā viņa apsūdzēta par sava bērna nolaupīšanu. Latvijas atbildīgās iestād...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas