Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VNĪ iesniedz prasību tiesā pret RERE Būve1

VAS Valsts nekustamie īpašumi iesniegusi Rīgas rajona tiesā prasību par līgumsoda piedziņu no pilnsabiedrības RERE Būve1, lai nodrošinātu līgumā par Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūvi paredzēto prasību izpildi, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

RERE Būve1 ir publiski paziņojusi, ka nepiekrīt JRT pārbūves (rekonstrukcijas) līguma laušanai un līguma uzteikuma neatsaukšanas gadījumā vērsīsies tiesā, lai to atzītu par spēkā neesošu. Tādējādi VNĪ secina, ka RERE Būve1 labprātīgi neizpildīs līguma saistības tā laušanas gadījumā un vērsās tiesā ar līgumsoda piedziņas prasību.

Līgums paredzot, ka tā laušanas gadījumā ir jāatmaksā iepriekš saņemtais, nedzēstais avanss – šobrīd tie ir 2,4 miljoni eiro, kā arī jāsamaksā atbilstoši līguma nosacījumiem aprēķinātais līgumsods. Uz līguma uzteikuma brīdi tas aprēķināts - 2,3 miljoni eiro, no kuriem 2,1 miljonu eiro sedz BTA Baltic InsuranceCompany izsniegtā līguma izpildes garantija, savukārt atlikušo daļu - 209,8 tūkstošus eiro – VNĪ  ir jāpiedzen tiesas ceļā. 

"VNĪ kā JRT ēkas pārbūves pasūtītājs neredz iespēju turpināt līgumattiecības, jo pēc pusgada pie sarunu galda būvnieks neizrāda vēlmi novērst konstatētos pārkāpumus un ievērot darbu termiņus. VNĪ mērķis ir droša un kvalitatīva ēkas atjaunošana saprātīgā (prognozējamā) termiņā," saka VNĪ valdes priekšsēdētājs Vārna.

VNĪ skatījumā būvnieks, pretēji sniegtajiem apliecinājumiem, pienācīgi neizvērtēja projektu, kā arī darbu laikā neņēma vērā būvnormatīvus, būvuzrauga aizrādījumus un pieņēma lēmumus, kas radīja ļoti nopietnas sekas. Proti, neveica plānoto būvlaukuma attīrīšanu un veicot pāļu urbšanas darbus, neievēroja drošības noteikumus, kā rezultātā blakus ēkās radās plaisas. Vienlaikus būvnieks vilcināja termiņus un nerisināja konstatētās problēmas, noraidīja faktiski visus VNĪ priekšlikumus par darbu kvalitātes uzlabošanu.

Vārna uzsver, ka VNĪ kā pasūtītājam nav jāuzņemas būvnieka biznesa riski, tā ir paša būvnieka atbildība – veikt būvprojekta analīzi un izvērtēt savas spējas paveikt darbus atbilstoši līguma nosacījumiem un projekta iecerēm. 

"Mēs vēlamies iegūt modernu, kvalitatīvi būvētu ēku un mums jāpanāk iekavētie termiņi. VNĪ skatījumā, uzlabojumi var būt divi – pirmkārt, BIM tehnoloģijas ieviešana, kas ļauj labāk kontrolēt visu būvniecības procesu gaitu. Otrkārt, principa "projektē un būvē" izmantošana nodrošinās operatīvu un drošu projekta īstenošanu un palielinās būvnieka atbildību," secina Vārna.

VNĪ uzstāj, ka ir apņēmības pilni pabeigt JRT ēkas rekonstrukciju tā, lai teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties jau 2022. gada vasarā, tādēļ jau augustā plāno izsludināt jaunu konkursu būvniecības ieceres realizēšanai.

Jau vētīts, ka ņemot vērā Jaunā Rīgas teātra būvniecības gaitā konstatētos nozīmīgos pārkāpumus, VNĪ pieņēmusi lēmumu lauzt līgumu ar būvnieku RERE būve 1

Top komentāri

Kika
K
Beidzot VNĪ rīkojas kă rūpīgs saimnieks un iestajas pret būvnieku mafijas šantăżu
no Jūrmalas
n
Pilnīgi, pareizi! Būvnieku nekaunībai un bezatbildībai jādara beidzot gals. Sākumā viņi parasti novinnē konkursus par vismazāko cenu, taču pēc tam sāk šantažēt, ka papildus izdevumiem nepieciešami daudz lielāki naudas līdzekļi. Šajā gadījumā viņiem savas nemākulības dēļ jāatlīdzina arī kaitējums, kas nodarīts blakus esošajiem nekustamajiem īpašumiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība vēlas mazināt atklātību(6)

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu d...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas